Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakgimnázum és Gimnázium is...

Szakgimnázum és Gimnázium is ideális lenne, de nem tudok dönteni?! Többi lent.

Figyelt kérdés

Tehát. A Csecsemő és kisgyermek gondozó, magyarul a bölcsis szakmát választottam ki a jövőre nézve. 8.-os vagyok, hamarosan itt a suliválasztás és én visszafelé haladok. Mindenféleképp szeretnék utána főiskolára menni, diplomát szerezni. Szakgimnáziumot azért tartom jobbnak, mivel csak egy nyelv van, egészségügyre mennék, ahol a számomra nehezebb tantárgyak háttérbe szorulnának. Azt mondják sokkal könnyebb és az én célomnak megfelelőbb. Azt is hallottam, hogy könnyebb lesz majd a főiskola is. Viszont nem tudom az érettségi után az a +1 év kötelező e.(!!!) Viszont ez a szakgimi olyan zsúfoltnak, kissé szétszortnak tűnik. Jelzem, másik szakgimi nincs ilyen a környékbe, szóval nincs más lehetőségem. Illetve olvastam olyat, hogy ebben az iskolában hatalmas a száma a borzasztó tanároknak és így írt róla egy ember:

"-Diákok: Leginkább Elzüllött buta emberszerű lények.

- Tananyag : Sok és érdektelen

- Szakma : Sajnos nem arról szól az iskola

- Ösztön díj : Felejtős..

- Tanítás: Eszméletlen sok Anyag legtöbb sajnos nem a szakmához kapcsolódik és konkrétan szarra se fogod használni az életben !

Tanárok: asszem csak 1 tanár volt akit igazán bírtam és tényleg rendes volt segítőkész ( Angol)

- Beilleszkedés : Ha ugyan olyan vagy mint a többség nemfognak piszkálni de ha más vagy akkor ki közösítenek.

- Gyermekek viselkedése : Úgy müködik mint az állatoknál vannak az alfa hímek vannak akik versengenek stb tudja mindenki tovább..

Emberek: 2 Színűek

Büfé: Dràga és teli van ócska dolgokkal.."


A gimnáziumról annyit, hogy kissé félek a 2 nyelvtől, ugyanis hiába vagyok ötös angolból olyan szinten le vagyunk maradva (10 oldal, ráadásul falusi iskola, és eléggé hátramaradott) szóval, hogy egy iskolalátogatáson beültünk angolra és megkérdezték, hogy ezt a nyelvet tanuljuk e. Rohadt égő volt! legtöbb tárgyból úgy írunk dogát, hogy kérdések válaszok meg vannak adva, ilyen a gimnáziumba nem lesz. meg hát a szakgimibe se. De azt mondják nagyon nehéz a gimnázium. És nem tudom milyen tagozatra mennék egyáltalán. És attól is félek, hogy 4 évet pazarolnék egy érettségire.


Eddig mindenből ötös vagyok, talán a fizika az amiből 4-es. De egyébként a tanítás elég érdekes itt, sok minden van olyan, ami középiskolában egy álom. Szóval mindent elmondtam, vároma válaszokat, amiket előre is köszönök!



2017. nov. 25. 10:01
 1/3 A kérdező kommentje:

Boros Sámuel Szakgimnázium - Szentes

Horváth Mihály gimnázium - Szentes

Batsányi János gimnázium - Csongrád

2017. nov. 25. 10:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem vagyok ismerős ezen a környéken, így a konkrét iskolákról nem tudok sokat mondani, viszont azt ajánlom, hogy inkább egy gimnáziumot válassz! Főleg ha a konkrét szakgimiről ilyen negatív a közvélemény. Az érvek a gimi mellett:

- nézz utána, nem mindenhol van konkrét tagozat, hanem van "sima" gimnáziumi osztály, ahol csak 10.-ben kell eldöntened, milyen tárgyakat szeretnél az utolsó két évben emelt óraszámban tanulni. Addigra pedig kiforr, hogy mi az, amit szeretnél.

- szép szakma, amit választottál, viszont azért jó, ha tudod, hogy nem a legjövedelmezőbb. Magánbölcsődékben lehet jól keresni, illetve a nyelvtudással!!! Ezért nagyon hasznos, ha egy gimnáziumban rendesen megtanulsz két nyelvet. Kell hozzá szorgalom és érthető, ha tartasz tőle, de szerintem be lehet hozni a lemaradást!

- ha mindenképp érettségi után szeretnél főiskolára menni és ott kitanulni a szakmát (jobban is jársz vele, mint egy okj-s képzéssel), akkor a gimnázium jobban felkészít rá. Ne érezd, hogy elpazarolsz négy évet az érettségire, hidd el, nem leszel előrébb a szakgimnáziumban sem.

2017. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2017. nov. 30. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!