Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Takarítónő 4 óra 80. 000...

Takarítónő 4 óra 80. 000 diplomás tanár teljes munkaidő 120. 000? Ki keres többet?

Figyelt kérdés

Így becsüli meg egy iskola a tanárait?

4 órás takarítónő kap nettó 80-at a kezébe. Felelőssége semmi munkaidő 4 óra de a kutya se ellenőrzi mikor jön mikor megy. Hozzáértés nem kell padlót nyal semmi több.

4 óra 80-ért. Ha teljes munkaidőben lenne kapna 160.000-et nettó.


Ugyanaz az iskola. Diplomás tanárok. Felelősség nagy, órát ad gyerekekre vigyáz érettségiztet, kirándultat dolgozatot javít stb. Ezért kap teljes munkaidőben 120.000-et. Nettó.



Így becsüli meg egy iskola a tanárait? Takarító többet keres mint egy tanár?

Alapíványi persze, így itt nincs bértábla. Annyit fizet a fenntartó amennyit akar.


2017. nov. 29. 08:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%

Nem az iskola

ÁLLAMI alkalmazottak!

2017. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%

Én is mindig hasonlókon ütközök fel. Valamikor nem volt állásom hanem a szülői gazdaságban tevékenykedtem. Az volt életem legszebb időszaka. Akkor keltem fel mikor már meguntam a fekvést. Akkor és oda utaztam ahova akartam, csajoztam, stb. Plusz össze tudtam gyűjteni annyi pénzt hogy megvettem egy városi 28 négyzetméteres garzonlakást amiben laktam a fősuli idején. De hogy a tökömbe lehet az hogy utána mérnöki diplomával és két nyelvtudással egyértelműen szarabbul élek mint valaha parasztként? Igen, kimondom hogy csalódtam a diplomában mert például Stadler József juhászként focicsapatot birtokolt, vagy a nemzetünk gázszerelője óránként többet keres munka nélkül és a nap 24 órájában mint aki dolgozik egy hónapig. És nem hinném hogy a szakmunkásképző intézetben közepesnél jobban túlerőltette volna magát.

A diplomás minimálbérnek 1 millió Ft-nál kellene kezdődnie, vagy még a csóró országunkban is 700 000 Ft-nál. És teljesen le vagyok döbbenve például azon hogy van olyan volt tankörtársam aki nem több mint 200-300 ezer Ft körüli összegért (de inkább kevesebbért) komoly mérnöki munkát végez, ami összeg alapnak számít hogy annyi legyen a minimálbére egy nyugati szak- vagy betanított munkásnak.

2017. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

"Nem az iskola

ÁLLAMI alkalmazottak!"


LOL Darwin díjat neked.

Apám te olvasni tudsz????


Leírtam: alapítványi iskola. NEM ÁLLAMI alkalmazottak.

Egy nonprofit kht alkalmazásában állnak.

2017. nov. 29. 10:27
 4/25 anonim ***** válasza:
49%

Például a YouTube-on Géczy Gábor fizikus is arra szokott célozgatni az előadásaiban, hogy a modern technikai civilizáció célja az hogy az ősembereknél könnyebben, boldogabban, jobb életszínvonalon éljünk. Például ha egy busman napi 3 órás munkával keresi meg a betevőjét a szabad természetben, akkor alap elvárás (lenne) hogy egy civilizált ember a töredékét dolgozza ennek kiváló munkakörülmények közt és természetesen mégszabadabb és lazább élet mellett.

Vagy mégegy összehasonlítás, az aranyásók élete, ami az én hobbim is és egyik ismerősöm sokáig volt is az Ausztráliában míg el nem csavarta a fejét egy gazdag üzletasszony. A fémdetektoros aranyásó ha jó helyen keresi akkor a közmunkásokénál is lazább munkával, ordibáló főnök nélkül is összegyűjtheti ezt az arany mennyiséget 3 hét alatt, azaz számoljunk kb. félmillió Ft-ot:

[link]

A kép forrása:

Gold Prospecting Leonora - Western Australia

http://www.youtube.com/watch?v=IXSUlVFockk

Na már most, a modern civilizációban ugyebár alap (lenne) az hogy ennél jobb színvonalon éljünk. Vagyis például egy közmunkás ennél többet kereshessen. Egy diplomás meg akár a 10-szeresét. Hisz azért modern egy civilizáció, hogy ott ájulásig kimagaslóan könnyű és jó az élet, nem úgy mint parasztként vagy ősemberként az említett esetekben. Erre mi a valóság? Hát az hogy a hiper-modern über-demokráciánkban egy diplomával havi 120 ezret lehet megkeresni és nem hibázhat, felelőssége van, nem mondhatja azt hogy na még két órát fekszek és utána benézek érettségiztetni. Majd a munkanap végén azt mondva hogy boldogan koccint a párjával a kandalló mellett az eredményes napra. Amivel Magyarországon egy diplomás megkeresett 120 000 Ft / 30 = 4000 Ft-ot.

Úgyhogy én is ugyanazt a kérdést teszem fel amit például Gézcy úr szokott az előadásain, hogy a civilizációs fejlődés tényleg jó irányban halad? Főleg a hazai demokrácia?

2017. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%

Mégis honnan kaptad ezt az áldott logikádat? :)


1.) Attól, mert egy 4 órában dolozó takarítónő nettó 80-at kap kézhez, nem azt jelenti, hogy 8 órában ez a duplája lenne. Egyáltalán nem... Sőt 8 órában ez alig változna.

(Illetve miért dúrkálsz más zsebében? Nem tudhatod, hogy milyen kedvezményekkel van az a nettó 80. Lehet 3 gyerek mellett.. amik megint növelik a nettóját, azonban a bruttója attól változatlan)

Emellett nem nézném le a takarítónőket!! Eléggé nagy böszmeség...

Neki az a munkája, ha irigyled, akkor nyugodtan fogd meg a felmosót és töröld fel a balatonra emlékeztető vizelet tócsákat a wc-ből. S még sorolhatnám..

--

Lehet azért kap nettó 80-at, mert az iskola nem talált más jelentkezőt erre a feladatra. Annyira nem szeretne takarítónő lenni.

Főleg, hogy az állami iskolákban ezt "közmunka" néven elsikálják még kevesebb pénzért.

Meg nehogy már nettó 80-at sajnáljunk egy takarítónőtől... adjunk neki 50-et? Haljon éhen? Ő nem ember?


A tanárok helyzete sem sokkal jobb, azonban!!!

Ha nem tetszik, akkor menjen el onnan.

Én dolgoztam tanárként 2 évet(közgazdasági tantárgyakat oktattam) és azt kell mondanom, hogy sokszor jogtalanul panaszkodnak a munka nehézségét illetően.

Persze minden ember a saját helyzetéhez mérten panaszkodik, de egyszer sem volt olyan a 2 év alatt, amikor picit is rosszabbnak éreztem volna egy napot, mint egy versenyszférában lévő húzósabb nap után. S a versenyszférában nem csak "húzós" kategória, hanem van őrültek háza, ünnepek előtti, cirkusz, pokol, kategória is. :)


Felelősség nagy... tényleg.. Csak a gyakorlatban ez nem jelent többet, minthogy figyeled őket és néha szólsz.

Órát ad... egy idő után ez is már rutin.. nem kell különösebben készülnöd, mert előre kivan dolgozva a jegyzeted, már 10000x elmondtad ugyanazt. Illetve arról oktatsz, amit elvileg szeretsz is.

Érettségiztet... megint nagyon nehéz. Volt részem belekukkantani... :) :)

Kirándulás... azon a tanárok is kikapcsolódnak. Picit jobban kell figyelni, de ez sem kötelező.

Dolgozat javítás is tényleg megerőltető... amennyiben picit rászánod az időt, olyan feladatlapokat állítasz elő, amit pár perc alatt kijavítasz.



Mintha egy gyerek sírását olvasnám.

Senkinek sem könnyű, de nem úgy kell előre jutni, hogy a másikat taszítom a porba.

A lépés szabadsága pedig adott.

2017. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Hány évet dolgoztál tanárként? Én 18-at. Eddig.

Majd húzz le 18at te is aztán beszéljünk.

2017. nov. 29. 11:01
 7/25 A kérdező kommentje:

" Annyira nem szeretne takarítónő lenni. "


Hát akkor hogy téged idézzelek: nem kötelező. El lehet menni.

Vgay ez rá nem érvényes csak rám?

2017. nov. 29. 11:02
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Tanár vagyok és nem nézem le a takarítókat (tanárként nem vagyok se több se kevesebb mint más ember) mint a kedves kérdező.

Ha egy cég (jelen esetben egy alapítványi suli) eléd tol egy 120 nettós szerződést és Te aláírod akkor nem a takarító 80 ezres fizuján kéne lovagolnod, hanem saját magadban kéne keresned a hibát. Állami suliban egyetemi diplomával 18 év közalkalmazotti munkaviszonnyal nettó 200 körül kapsz. Menj állami suliba! Májustól rengeteg tanári állás lesz kiírva. Pályázd meg valamelyiket!

Ez már a sokadik kérdésed a gyakorin az alapítványi iskolákról. Ha a munkahelyedet nem tudod megváltoztatni akkor válts! Ha nem tudsz vagy nem akarsz változtatni akkor nem tudunk rajtad segíteni.

Kérdéseim hozzád:

1. Milyen szakos vagy és milyen diplomával rendelkezel?

2. Mióta rosszul érzed magadat a munkahelyen hány állásra pályáztál?

3. Ha ennyire irigyeled a 4 órás takarító 80 ezres fizetését akkor miért nem vagy inkább takarító és többletidődben miért nem vállalsz különmunkát (másik takarítói állás, magantanítványok, stb...)?

2017. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

" akkor miért nem vagy inkább takarító és többletidődben miért nem "


Hát ha hiszed ha nem (tudom nem fogod de IGAZ) a jelen munkahelyemen már jártam az igazgatónál hogy eldobom a krétát naplót és beállok takarítani. Ezt a melót ennyiért 4 órában? Vállalom. Meg is mondtam neki-hol kell aláírni?

Fegyelmit kaptam PROVOKÁLÁSÉRT!!!!!


Na hiszed?

megtörtént.

2017. nov. 29. 16:51
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Diplomás minimálbér 1 milliónál..sokat akar a szarka..
2017. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!