Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Táplálkozástudományi mesterkép...

Táplálkozástudományi mesterképzés után írhat valaki étrendet másoknak?

Figyelt kérdés
Alap diplomám élelmiszermérnök. Ha ezt a mestert építem rá, végezhetek tanácsadást, írhatok étrendet másoknak?

2017. dec. 7. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Enélkül mi értelme lenne a szaknak?
2017. dec. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mindig elfelejtem, hogy ezen az oldalon a flegma az alapértelmezett kommunikációs stílus.


Azért merült fel, mert pont itt olvastam, hogy csak dietetikus alapdiplomával lehet, mert a mesterképzés nem erről szól.

2017. dec. 7. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, én úgy tudom hogy csak dietetikus alapképzéssel lehet. Mert a kórházi hátteret ott tanulják meg.
2017. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az elég vicces, hogy táplálkozástudomány MScvel (mindegy az előélet, hogy most élelmiszermérnök vagy éppen szülésznő) nem lehet étrendet írni, a sok kókler OKJ képzéssel meg fitnesztanfolyamokon szerzett oklevelekkel(= semmi) írogatják az étrendeket, miközben azt se tudják mi az a citrátkör vagy éppen a glükóz.
2017. dec. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bármennyire viccesnek tűnik is utolsó ezek a tények.. Tápl. tud msc-vel nem végezhetsz betegek részére tanácsadást és nem is tervezhetsz étrended.. nem véletlen nem is tanuljátok olyan mélységben. De segíthetsz a primer prevencióban, beszélhetsz az egészséges tápl fontosáról és a hozzád betegeket küldheted szakemberhez. Élelmiszermérnökként én a helyedben arra törekednék,hogy élelmiszergyártói oldalról támogassam meg az egészséges táplálkozásra való oktatást, stb...
2017. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, értem amit mondassz, csak élelmiszermérnökként manapság már kezd irritálni, hogy a csapból is a "csökkentsd a céhát, egyél sok proteint és zsírt" étrendeket irogató szakbarbárok (norbi,szafi+egyéb instagramos meg youtubeos kóklerek) elhülyítik a népet.Aki 8. osztályban odafigyelt kémia órán, az ha meghallja miket mondogat norbi, lefordul a székről (pláne az, aki otthon van a témában).

Néhány aranyköpés: "a glicerin nevű zsírsavat a szervezetünk nem tudja megemészteni", "az aminosavak közül magas a nukleinsav tartalma" "a fehérje nem alakul glükózzá" és mé

2017. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És még sorolhatnám az egyéb marhaságai nobinak..
2017. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :( Pont, hogy az élelmiszeripari részről szeretnék más területre evezni, mert nem szeretem, és próbálok megoldást találni rá, hogy mit tudok ezzel még kezdeni. De akkor ezek szerint menjek dietetikusnak, ez meg kb. kuka, ha nem akarok iparban melózni.
2017. dec. 18. 17:37
 9/9 anonim ***** válasza:
hogy alakult az életed?
2021. nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!