Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek úgyis óvonő, hogyha...

Lehetek úgyis óvonő, hogyha nincs meg a nyelvvizsgám de elvégzem a főiskolát?

Figyelt kérdés
2017. dec. 9. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nyelvvizsga nélkül nem tudod elvégezni a főiskolát.
2017. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja, fel se vesznek
2017. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Nyelvvizsga nélkül nem kapsz diplomát, tehát annak ellenére, hogy a különböző kurzusokat teljesítetted az egyetemen, technikailag nem végezted el. Akkora hiány pedig nincs óvónőkből, hogy úgy is alkalmazzanak, ha csak a nyelvvizsga hiányzik. Sőt.

De amúgy halál komolyan nem értem, mi a baja mindenkinek a nyelvvizsgával. Aki egy középfokú nyelvvizsgával nem tud megbirkózni, az hogy tud elvégezni az egyetemet?!

2017. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Barátnőm is óvónőnek tanult de a nyelvvizsgát későbbre hagyta (így értelemszerűen diplomát sem kapott), hogy majd el fog tudni helyezkedni anélkül is. Nem tudott. Nem vették fel sehova. Kénytelen volt megcsinálni.

(#3: Ilyen könnyen lehetséges. Én villamosmérnök vagyok, pontosabban lennék ha lenne nyelvvizsgám. Kétszer próbáltam meg angol középszintet, egyszer sem jött össze. Magát a villamosmérnöki képzést simán megcsináltam, nagyon tanulnom sem kellett mert teljesen logikus volt az egész. A nyelvnél nincs így. 10 angol szót úgy megtanulni, hogy még 1 hét múlva is tudom a jelentését az nekem 2-3 órát vesz igénybe. Ha kapok egy szótárat, akkor simán megfogalmazok és megértek akármit, magával a nyelvvel nincs problémám csak úgy általánosságban a magolással.)

2017. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
4-es, rosszul tanulsz! Szó sincs arról, hogy magolni kéne! Nem is lehet működőképes nyelvtudáshoz jutni magolással! Olvasni kell, filmeket nézni először felirattal, majd anélkül, levelezőtársat keresni, barátaiddal angolul beszélni. Használni kell a nyelvet. És egyszercsak azon veszed észre magad, hogy rengeteg szót tudsz, amit korábban nem.
2017. dec. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

#5: Az tényleg jobb lett volna, de napi 10-12 óra meló mellett sosem jutott ilyenre idő, most meg már kevésnek érzem magam, már magyarul sem tudok néha...

Egyébként dolgoztam kint Angliában két hónapot, egyedül a főnököm volt magyar. Nem segített sajnos az sem sokat, pár étel neve maradt meg egyedül.


Mondjuk én nagyon nem tartom jónak a nyelvvizsga rendeszét. Szakmai témáról órákig el tudok beszélgetni akár angolul is, de az utolsó vizsgán szóbelin asszem 12%-ot értem el, mert valami színházas téma volt. Elmondtam szépen angolul, hogy még sosem voltam egyben sem, így nem tudok róla sokat mesélni, meg hogy az adott városban tudom hogy az XY utcában van egy. Esze ágában sem volt áttérni más témára, hátha ahhoz hozzá tudnék szólni...

2017. dec. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
A vizsgán nem összevissza kérdeznek, hanem van egy tétel. És a színház téma nem épp meredek. De akkor menj szakmai nyelvvizsgára, szerintem azt is elfogadják.
2017. dec. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!