Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár itt valaki japán szakra,...

Jár itt valaki japán szakra, vagy japán nyelvtanfolyamra? Mennyire elterjedtek nálunk a "Weeaboo"-k, akik csak az animé meg a manga miatt szeretik Japánt?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen angol fogalom, hogy "Weeaboo" olyan emberekre mondják, akik japánul akarnak tanulni, Japánba akarnak költözni, de kb. az egyetlen dolog ami érdekli őket a japán kultúrában, az a japán rajzfilm, ilyesmiknek általában őrült rajongója is.

Általában mosdatlan, a szobája nincs rendben, barátai nincsenek, és sokszor Japán múltbeli bűneit is mentegeti pl. a Nankingi Mészárlást, vagy a mandzsúriai emberkísérleteket.


Nálunk mennyire jellemző, hogy főleg ilyenekkel fogok találkozni japán szakon és/vagy nyelvtanfolyamon?



2017. dec. 14. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én két emberkéről tudok ismerősi körön belül, akiknek az elsődleges motivációja a japán nyelv tanulásában az volt, hogy a rajzfilmeken keresztül megszerette a kultúrát. Bár messze nem annyira igénytelenek, amennyire leírtad.
2017. dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy már nem aktuális, de én 2006-ban jártam japán nyelvtanfolyamra. Hatan voltunk, és nem tűnt úgy, mintha bárki is az animék miatt járna. A többség inkább a nyelvtanulás öröme miatt lehetett ott, az egyik lánynak ez volt az ötödik idegen nyelve, egy másik meg arabul tanult mellette. A többiek sem tűntek otakunak. És senkinek nem volt semmi alapja sem - szerintem egy vérbeli animerajongó már elég sok szót, esetleg a hiragana táblázatot is tudná, mire a tanfolyamig jut.


Nekem a kanjik tetszettek nagyon, azért kezdtem el, az animékkel csak jóval később, épp a japán nyelv gyakorlása miatt kerültem csak kapcsolatba. Amúgy ha valaki csak emiatt jönne Japánba, csalódni fog. Itt sem animéből van a kerítés.

2017. dec. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Japán szakra járok a Károlin, ha az a kérdés, hogy vannak-e anime/j-rock,popp rajongók, hát igen, elég sokan, megjegyzem, nem őrült szinten, és nem is csak ez érdekli őket a kultúrában. De

"Általában mosdatlan, a szobája nincs rendben, barátai nincsenek, és sokszor Japán múltbeli bűneit is mentegeti pl. a Nankingi Mészárlást, vagy a mandzsúriai emberkísérleteket. "

Ez nem igazán jellemző senkire, sőt, ilyen embert nem is ismerek.

Mindemellett megjegyzem, hogy aki úgy jön japán szakra, hogy csak az anime érdekli, az pár héten belül már nem lesz itt. Ez sajnos, nem sajnos tény, ugyanis jó pár olyan tantárgy van, aminek közvetett kapcsolata van Japánnal, esetleg bölcsész tárgyak. Ezek pedig általában nem rosszak vagy unalmasak feltétlen, de akinek összesen ennyi motivációja volt, hogy szereti az animéket, az meg fog feszülni mondjuk az ókori közel-keleti hitvilág óráin, amik egyébként nagyon érdekesek, csak nem feltétlen annak, aki már az ázsiai hitvilágot is unalmasnak tartja.

2017. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!