Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány pontos felvételit kéne...

Hány pontos felvételit kéne írnom hogy felvegyenek az Apáczaiba (Budapest) matek fizika szakra?

Figyelt kérdés

Itthon olyan matek 45, magyar 40 pontos felveteliket irok.

A bizonyitvanyom nem olyan jo, de az Apaczaiban csak 10 pontot er szerencsere:

Tavaly ev vegi: matek 5, magyar 4, tori 5, angol 4, leegjobb természettudományi tantárgy 5

Iden fél év: matek 5, magyar 4, tori 4, angol 5, legjobb termeszettudomanyi tantargy 4

Szoval gyurok nagyon hogy az irasbelim jol sikeruljon. Kb hány pontot kéne írnom? 14/l



2017. dec. 28. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Minél jobbat, akkor nem lehet mellé lőni.

Pontosat nem lehet mondani, mert mi van ha túl sok jó tanuló bejelentkezik? Az mindig adott évben derül ki, hogy milyet kellett volna írnod.

Főleg, hogy sokkal nehezebb becsülni, mint egy egyetem esetében(ahol +-10 pont szokott lenni a tavalyihoz képest)

2017. dec. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ahhoz, hogy behívjanak szóbelizni kb 60 pontot kell elérni az írásbelin, úgy hogy a magyarra kapott pontszámot felezed.
2017. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
60? Olyan kevés? En kb azt hittem hogy ahhoz hogy behívjanak szobelizni legalabb 80 pont kell.
2017. dec. 29. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez az írásbelin kb 80 pont, mivel a számításnál a magyar írásbeli pontszámát felezik, és azt adják a matek pontszámához. Ha a matekod 45, a magyarod 40 pont lesz akkor az 65 pont (45+40/2). Ezzel az eredménnyel be fognak hívni. Az elmúlt 5 évben 60+-2 pont volt a behívási határ. Nálam ha jól emlékszem 59,5.
2017. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oo, ertem koszonom, sokat segitettel
2017. dec. 30. 14:08
 6/7 bbmarta ***** válasza:
Tavaly mat-fizre 60,5 pont kellett,a szóbelire való behíváshoz,úgy, hogy a magyart felezték.Az én gyerekem sem volt kitűnő, olyan 4.8-as átlagai voltak, ez a ritkább, ő természettudományira ment és ahogy most áll, 4,5 fölött lesz simán az átlaga félévkor. Nagyon-nagyon jók a tanárok, sok a fiatal, de az idősebbek is nagyon jól adják le az anyagot, humorral fűszerezve. A diákok is jófejek, egyáltalán nem beképzelt, sznob társaság. Ami nekem a legjobban teszik, hogy megkövetelik a tiszteletet (szinte minden tanár magázódik is a diákokkal), de minden tanár tiszteli a diákok személyiségét is, nagy a hangsúly az egyénen, nem káposztafejeket nevelnek! Sok a közösségi program is.
2018. jan. 6. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bbmarta ***** válasza:
Itt vannak az elmúlt évek ponthatárai: [link]
2018. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!