Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek normálisak, hogy...

Szerintetek normálisak, hogy azért lesz egy plusz félévem az egyetemen, mert egy időpontban voltak a tárgyaim és nem tudtam felvenni?

Figyelt kérdés

Két kötelező tárgyam volt egy időpontban és egyik tanár se engedett.

Hivatalból meg nem tettek semmit, mert tavaly nem lett meg egy tárgyam és az arra ráépülőt nem tudtam felvenni most.

Máshol is jártak így? Nagyon bánom, hogy nem írtam a dékánnak, mert ilyet nem lehet.


2017. dec. 28. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Az órarendet úgy alakítják ki, hogy azoknak ne legyen ütközés, akik a mintatanterv szerint tudnak haladni. Ha jól értem, amiatt volt gond, hogy te megcsúsztál.
2017. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, megcsúsztam egy tárggyal.

De most ennek hála a tanulmányaimmal is. Ha nem ütközik, egyidőben végeztem volna a többiekkel.

2017. dec. 28. 11:32
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos így alakult, nem tudsz mit csinálni.
2017. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
"mert ilyet nem lehet" - de, lehet. Aki nem a mintatanterv szerint halad, annak a további óraütközések a magánügye.
2017. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Fogd fel úgy, hogy mellette tudsz szakmai gyakorlatot végezni vagy diákmunkázni.
2017. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ezzel nem lehet mit csinálni. Azt tudják garantálni, hogy mintaterv szerint az órák ne ütközzenek, de ha csúszol egy tárgyal, akkor már nem (gondolj csak bele, ha ebben az esetben is garantálniuk kellene...nagyjából az összes őszi/tavaszi féléves kurzus sem fedhetné egymást).
2017. dec. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oké, de ez két kötelező tantárgy...

Pont ez az, hogy n tudok szakmai gyakorlatot csinálni, mert ahhoz meg kell lennie az összes tárgyamnak és nem vehetem fel vizsgakurzusként sem.

2017. dec. 28. 11:56
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Még kötelező tantárgy esetében is sok, ha pl. csak őszi féléveseket néznénk (3 évfolyam, félévenként kb. 5 kötelező tárgy, tehát 15 kurzust kellene úgy összehangolni, hogy ne legyen fedés - és itt egyetlen egy szakról beszélünk, lehet, hogy ugyanabban az épületben még van másik három vagy több...).
2017. dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Roflkopter ***** válasza:
100%
Én is igy jártam idén. Felvettem mindkettőt és csak az egyikre jártam be.
2017. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is felvettem mindkettőt, de mivel gyakorlat is volt, nem engedték meg az otthoni felkéazülést.
2017. dec. 28. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!