Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkezés, ha már érettségiz...

Jelentkezés, ha már érettségiztem, de még érettségizni fogok?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez egy triviális kérdés és csak én vagyok a hülye és baromságot kérdezek (akkor bocsi) és nem emlékszem mindenre, de ebben nem vagyok biztos, ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hátha tudja valaki.


Ugye a felvételi jelentkezés januárban-februárban lehetséges, így ilyenkor a diák csak a kötelező adatait és max. néhány jegyét tudja megadni, hiszen majd csak májusban kap bizonyítványt és júniusban derülnek ki az érettségi eredményei. Ha jól emlékszem, akkor nem is nekünk kellett megadni, hanem a rendszer automatikusan átvette az eredményeket és ezekkel számolt.

Én már kijártam a sulit, leérettségiztem, így minden adat, eredményem adott, viszont az egyik tárgyból (idegen nyelv) májusban tervezek szintemelő érettségit tenni. Ebben az esetben meg kell adnom az összes jegyemet és érettségi százalékaimat, a középszintű idegen nyelv érettségi ereményét is vagy pedig azt nem kell, mert majd emeltezem belőle és az úgymond "felülírja" és majd azt ők tudják?


2018. jan. 6. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A felvi rendszerében mindent leírnak.:) Egyébként most sem kell megadni az érettségi adatokat, mert a rendszer átvezeti a 2006 után érettségizők eredményeit központilag. Illetve megadhatod a vizsgaszándékodat, gondolom ez arra van, hogy mire számítsanak még. Hasonló cipőben járok, mint te, nálam rajta van a hitelesítő lapon a szándék is, az érettségiről mert írták a jelentkezés során, hogy nem kell megadni.
2018. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm! :)
2018. jan. 6. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok, sok sikert az érettségihez! :)
2018. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi, neked/nektek is!:)) Hova mentek?:)
2018. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!