Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a felvételi feltételek a...

Mik a felvételi feltételek a SOTE-ra (Semmelweis egyetem) ezen belül az ÁOK-ra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!(SOTE-sok, vagy akik oda készülnek)

Olvastam már pár információt az egyetem oldalán, és megköszönném ha valaki összefoglalná nekem. Akit már ottani hallgató az már átment a felvételi procedúrán és biztos pontosabban tudja hogy mik a feltételek :) Előre is köszönöm!



2018. jan. 6. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu-n mindent megtalálsz, de itt is leírom röviden. 2 emelt szintű érettségivel kell rendelkezned, az egyik biológia, a másik kémia vagy fizika. Ebből számolják neked a pontszámot. Az elmúlt évek ponthatárát is megtalálod a felvi.hu-n, valamint a részletes pontszámítást is.
2018. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Emelt szintű érettségit kell tenni biológiából meg a kémia és fizika közül az egyikből. Mindkettőn legalább 80-85%-ra kell célozni és a többi érettségi tárgyat sem szabad elhanyagolni, mert elég magas ponthatárok voltak az utóbbi években. A 2 emelttel megvan a maximális 100 pluszpont, szóval az egyéb többletpontok nem számítanak. Nyelvvizsga viszont a diplomához kelleni fog, úgyhogy jó ha már gimnáziumban túl vagy rajta.


Egyéb különleges követelmény, elbeszélgetés nincs, de felvétel után van egy egészségügyi vizsgálat. A felvételi határozat mellé kapsz egy levelet, hogy csináltass vér-vizelet-széklet-vizsgálatot meg tüdőszűrést és egy nyomtatványt, amit a kórtörténeteddel ki kell tölteni és beiratkozáskor le kell adni. Nem hallottam még olyanról, hogy valakit ezen eltanácsoltak volna, nyugodtan lehetsz cukorbeteg, narkolepsziás vagy fenilketonuriás is, senkit nem fog érdekelni.

2018. jan. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A vizsgálatok téma egy új információ számomra, eddig még nem hallottam róla. Remélem tényleg nem tanácsolnak el. O.o
2018. jan. 7. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Emiatt tényleg ne aggódj, csak azért írtam, hogy majd ne lepődj meg, hogy vizsgálat is lesz. Gyakorlatilag semmilyen következménye nincs, még abban sem vagyok biztos, hogy valaki valaha megnézi azokat a kérdőíveket és a leleteket.
2018. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, és tényleg nagyon szépen köszönöm hogy megemlítetted! Erre fel kell készülnöm lelkileg, még sosem voltam ilyen vizsgálaton
2018. jan. 8. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!