Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könyves Kálmán Gimnázium - ha...

Könyves Kálmán Gimnázium - ha általános iskolában németet tanultam, mehetek angolos osztályba?

Figyelt kérdés

Általános iskolában németet tanultam, és elsődleges szempontom középiskola választásnál, hogy a németet ne lássam többet. 4-5 -ös tanuló vagyok, érdeklődni szeretnék, hogy felvesznek így a Könyves Kálmán Gimnáziumba angol nyelvet tanuló osztályba ? A honlapon azt írják, hogy mindenki folytathatja az általános iskolában megkezdett nyelvet - de azt nem írják, hogy kötelező is folytatnia. Tehát csak folytathatom, de ha nem akarom folytatni, mindenféle különbözeti nélkül mehetek angol nyelvet tanuló osztályba (másodiknak olaszt választanék)? Vagy ha simán nem, akkor különbözeti vizsgával mehetek (két éve tanulok angolt különtanárral)?

Nagyon köszönöm a válaszokat !


2018. jan. 8. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Könyveses voltam:D

Nem írtad, hogy 6 vagy 4 évfolyamos képzésre jelentkeztél. Én 6 évfolyamos képzésre jártam (tavaly végeztem).

Sajnos a jelenlegi rendszert nem ismerem, csak a sulit.

De a kérésed véleményem szerint simán megoldható, nálunk anno volt beugró, hogy ki mennyire tud angolul, és az alapján osztották be a csoportokba:) de azért majdnem 7 év alatt ez is változott valószínűleg(?).

Ha így nem menne, az igazgatóhoz is lehet menni, engedélyeztetni, végső esetben. De nem hiszem, hogy németet kell tanulnod, ha nem akarsz, illetve ha már két éve tanulsz angolul, akkor főleg azt hangsúlyozd, hogy tudsz angolul(mindegy mennyire, felzárkózni simán lehet, amúgy is mindenki más szintről indul), és semmi gond nem lesz :)

u.i.: remélem az újpesti könyvesről beszélsz:D

Ha bármi kérdésed van a suliról,tanárokról, stb stb szívesen válaszolok / a felvételit azonban sajnos nem ismerem/:)

2018. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"u.i.: remélem az újpesti könyvesről beszélsz:D "


Az egész országban nincs másik, ennyit illene tudnod, ha már oda jártál... ;-)

2018. jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy kik lesznek az új osztályok osztályfőnökei (és azt nem tudom, hogy most épp kik lesznek). Ha olyan osztályba kerülsz, ahol némettanár az ofő, akkor az az osztály biztos, hogy angolt meg németet fog tanulni (hogy az ofő mindenkit taníthasson, és mert a németesek 95%-a ki lenne akadva, ha nem tanulhatna angolt is) úgy, hogy kétfelé lesz osztva az osztály: az egyik felének első nyelv lesz a német és második az angol, a másik felének fordítva. Olaszt akkor választhatsz, ha nem ilyen osztályba kerülsz. Ez a négy- és a hatévfolyamos rendszerben is így van, amennyire tudom.
2018. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves #2-es válaszoló! Néhány évvel ezelőtt a Könyvest átnevezték Újpesti Könyves Kálmán Gimnáziummá, így szerepel az érettségimben is, és a tanárok a névváltozást azzal indokolták, hogy van másik ilyen nevet viselő iskola is az országban. Utánanéztem, valóban én sem találtam ilyen nevű másik iskolát, azonban az első válaszom számodra nevetséges része nem tudatlanságból fakadt, hanem szimplán nem jártam utána egy tanároktól kapott 'kész' információnak, ami számomra érdektelen. Én az iskolában tanultam, nem a múltját böngésztem. Nem hiszem, hogy a legtöbb tanuló meg tudná mondani, hogy hány hasonló nevet viselő gimi van az országban, vagy hogy mikor épült a suli épülete stb. Egy átlagos tinédzser számára ez nem fontos.
2018. jan. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

"nem tudatlanságból fakadt, hanem szimplán nem jártam utána egy tanároktól kapott 'kész' információnak"


tehát tudatlanságból fakadt, ami pedig abból fakadt, hogy nem jártál utána valaminek, úgy akartad továbbadni

2018. jan. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Gratulálok a rendkívűl előremutató kritizálásodhoz. Nem tudom, te gimisként hányszor kérdőjelezted meg azt, amit a tanárod mondott a suliról. De bizonyára te teljesen tökéletes és kivételes zseni vagy, aki semmit sem hisz el, amit mondanak neki, előbb utánanéz:))

Kedves Kérdező! Elnézést kérek tőled, hogy e teljesen értelmetlen vitatkozással kommentáltuk a kérdésedet.

2018. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jártam gimibe. :))
2018. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar egymás kritizálása, nem rólam szól, hanem arról, aki beleköt a másikba. Az oka pedig a kishitűség, alsóbbrendűségi érzés. Nincs önbizalma, ezáltal úgy próbál önbizalmat szerezni, és azt fenntartani, hogy a másokat folyamatosan maga alá kell taposnia ahhoz, hogy feljebb érezze magát. De ez csak ideig-óráig tart, mivel mű dolog :)Ezért újra és újra bele kell kötnie másba, ahhoz, hogy erősnek érezhesse magát, mert enélkül nem megy. Nem kell elhinni, amit írok, utána lehet nézni :) Illetve másik opciónak ki lehet próbálni a kedvességet is, hátha attól is jól érzi magát az ember :) Amúgy hosszú távon gyümölcsözőbb ! Egyébként attól, hogy nem tudom, hogy hány ilyen-olyan nevű iskola van az országban, attól még nem biztos, hogy tudatlan lennék, egyrészt lehet, hogy pont más érdekel, ezt meg letojom, illetve, ha 7 éve végzett a válaszoló, azóta változhatott a helyzet. Köszönöm a kérdésre válaszoló válaszokat !
2018. jan. 15. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!