Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szegedi orvosin minden első...

A szegedi orvosin minden első éves kap kollégiumot?

Figyelt kérdés

Oda tervezek menni szeptembertől, és mindenképpen kollégiumban kellene laknom.

Tudom, hogy ilyen pontrendszer van, és bár elég messze élek (Sopron), apukám Ausztriában dolgozik és jól keres.

Apunál vagyok elhelyezve, és van két kiskorú féltestvérem.

Ilyen paraméterekkel kaphatok kolit?



2018. jan. 9. 13:56
 1/4 anonim válasza:
10%

Nem lehet csak úgy megkapni, pályázni kell rá.

Ajánlom ezeket a kollégiumokat:

- Béke utcai Kollégium (azért tettem első helyre, mert ott csak az orvosi hallgatók laknak)

-Károlyi Mihály Kollégium

-Móra Ferenc Kollégium

2018. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

#1 Ahogy én tudom karközi kollégiumra nem fog tudni pályázni (mert az ÁOK-nak van külön kari kollégiuma - nem is egy). Így a Károlyi és Móra kilőve.


(Én 4 évig voltam Károlyis, egyetlen orvosissal se találkoztam és ez nem véletlen. Én szerettem ott lakni, de orvosi mellett szerintem inkább ne akarj oda jelentkezni - még ha meg van rá a lehetőséged, akkor se.)

2018. jan. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Az orvosi kar koleszai a Jancsó és az Apáthy. Erről a Béka utcairól nem is hallottam:D
2018. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Béke utcai kolesz (és a Madzsar is Újszegeden) ETSZK-s kollégium, nem orvosis.


Két orvosis kolesz van, ahogy már írták is, az Apáthy és a Jancsó. Előbbibe nehezebb bekerülni, utóbbiba nagyjából azért mindenkit felvesznek. Szerintem több mint valószínű, hogy kapsz kollégiumot, ha ilyen messze laksz. Én nem hallottam még olyat, hogy valaki csak azért nem lakik kollégiumban, mert nem kapott helyet.

Viszont Szegeden nem vészesek az albérletárak sem, ha jól keres apukád, akkor nem hinném, hogy nem tudnátok finanszírozni, ha úgy alakul.

2018. jan. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!