Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 évesen elkezdeni egy...

23 évesen elkezdeni egy tanárszakot nem késő elgondolás szerintetek?

Figyelt kérdés

Idén (2018ban) jelentkezem könyvtár-történelem szakos tanárira, ELTE. Tavaly 330 volt a pont, nekem meg van 350. (Nem tanultam, link voltam középsuliban.)


De nem ez a lényeg, hanem a korom. Öregnek érzem magam és a tanári hosszú móka.

De szerintem ha nem is szeretnék tanítani akkor még a könyvtárak és az ilyen dokumentációs helyek szerintem - mint állás - nyitva lesznek elméletben. + Az iskolai könyvtárak is. Szóval talán éhen nem halok, ha nem tanítanék. Bevallom erre nem érzek még(?) kellő motivációt. Kacérkodom a gondolattal.


Bármilyen véleményt, észrevételt, vagy javaslatot elfogadok. :)



2018. jan. 10. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen még semmiről sem vagy lemaradva, vannak olyan emberek, akik mindenféle csúszás-késés-linkeskedés-észbekapás nélkül eleve 20 évesen érettségiznek, ahhoz képest csak 3 évvel vagy idősebb. Ha elvégeztél volna már egy alapképzést, aztán úgy döntesz, hogy tanárira mész, szintén ugyanott tartanál életkorban, mint most.


Nekem negyvenes csoporttársaim vannak pszichológia szakon, ahol alsó hangon is 6-8 évig tanulni kell.

2018. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Nem késő elkezdeni. Éhen halni valóban nem fogsz, de nagyon szerény lesz a fizetésed akár tanárként, akár könyvtárosként fogsz dolgozni. Ha most kezdenél friss diplomásként tanítani, bruttó 200 ezret kapnál havonta, cafeteria nincs. Csak összehasonlításként néhány egyéb lehetőség:

Tescó árufeltöltő: 200 ezer + cafeteria

Aldi eladó (kezdő): 270 ezer + cafeteria

Buszvezető (kezdő BKK): Kb. 300 ezer + cafeteria

2018. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Valaki azt mondta nekem, hogy a történelemtanár az kemény. Ez igaz?


Nekem személyes érdeklődésem a történelem, abból emelteztem, meg szerintem ez nem egy kemény szakpár. Nem egy angol-fizika pl.


Vagy rosszul látom?

2018. jan. 10. 12:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass ostobaságokra! A tanuláshoz SOHA nem vagy öreg. Egy tanár ismerősöm 16 évesen otthagyta a középiskolát. Nem érdekelte, csavarogni akart, dolgozni, önállósodni. 24 évesen ült újra iskolapadba, hogy befejezze a középiskolát. 25 évesen leérettségizett, azóta FOLYAMATOSAN tanul főiskolán. Most 43 éves. Persze munka mellett nem könnyű tanulni, de ha érdekel, amit tanulsz, akkor megy az. Én talán szeptembertől tudok elkezdeni német tanfolyamra járni. Akkor leszek 30 éves. (Ausztriában élek, és szeretném jól beszélni a nyelvet) A töritanárunk anno 28 évesen vágott bele a jogi egyetembe. A földrajz tanárunk is folyamatosan tanult, amíg tanított minket. Szóval hajrá!
2018. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
23 évesen öreg vagy? Miért meddig tervezel élni? 30 évig??? Hosszú móka 5 év? Valami nem stimmel, ha ezt komolyan gondoltad!
2018. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
5 év tanulás és utána még sokszor 5 év a szakmában, mire értékelhető fizetése lesz egy tanárnak...:(
2018. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%
6 év a tanári. Ergo 29 évesen leszel keresőképes. Én tanáris vagyok, szívesen válaszolok, ha van kérdésed, de szerintem keress valami egyetemet, ahol indítanak levelezőn. 6 év sok idő
2018. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Én is 23 évesen kezdem ebben az évben a sulit, annyi eltéréssel, hogy nekem 3 éves alapszak. Ugyanezt érzem mint te, elkéstem.
2018. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már késő? Ne viccelj! Van, aki 30 évesen is még csak az első szakját végzi... Egyébként én olyan 23 éves koromban együtt jártam egyetemre olyannal is, aki 30 évvel idősebb volt nálam. Mi az, hogy "a tanári hosszú móka"? Öt év, mint kb. bármi más. Egyébként igen, majd az egyetemen kialakul, hogy lesz-e kedved tanítani, vagy inkább könyvtáros legyél-e, de mondjuk ha iskolai könyvtárosságban gondolkodsz, azért az együttjár valahány óra tanítással is.
2018. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
6 év, de le is írtam
2018. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!