Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfósok, lenne pár...

BME mérnökinfósok, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam már egyetemek és szakok után, ez tűnik még mindig a legszimpatikusabbnak.:)


Felmerült bennem pár kérdés:

1. Ti milyen eredménnyel/érettségivel mentetek oda? Ezt mennyire éreztétek nélkülözhetetlennek a képzés során?

2. Aki már záróvizsgázott: milyen itt megírni egy szakdolgozatot, hogy kell elképzelni (milyen téma felel pl meg)?

3. Vannak röpzh-k? :D

4. A tesis tárgyak közül mit ajánlanátok? Vagy inkább megéri kiváltani, ha valaki nem akar ellötyögni egy-egy órát?

5. Ti csináltok/csináltatok valami projektet a suli mellett? Mennyire fért bele az időtökbe? Elvileg számít a későbbiekben... Ez igaz az ilyen github kategóriás dolgokra is? Mennyire nehéz egy ilyenbe bekapcsolódni és hanyadik félévtől lenne érdemes? Mit tudnátok ezzel kapcsolatban tanácsolni?

6. Akinek van tapasztalata szakmai gyakorlattal kapcsolatban: hol voltatok, melyik cégnél? Mennyire tetszett?

7. Mesterre terveztek menni?:)

8. Aki kolis volt: megéri annak lenni, vagy jobban jár az ember, ha albiba megy/bejár otthonról?


Köszönöm a segítséget!


2018. jan. 12. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Közép matek, emelt infó 5-össel mentem, de matekot és fizikát is emelt szinten tanultam.

Egyáltalán nem nélkülözhetetlen, de az elsö 1-2 félévben sok idöt megspóroltam. Ha szorgalmas vagy akkor menni fog.


2. Minden tanszéknek van projektlistája, amire lehet rögtön jelentkezni (pl [link] )

Saját projekthez is lehet konzulenst találni.

Ha pedig dolgozol, ott is adhatnak egy olyan feladatot, amit szakdolgozatként részletesen kidolgozhatsz.


3. Nincsenek, minden ZH év elején be van jelentve.

Néhány gyakorlatra van beugró, így minden órára felkészültnek kell lenni.


4. Falmászásra csapj le, lehetöleg 1 ismerössel. Pénzbe kerül, de nagyon jó.


5. Majd 3. félév végén nézz utána a Google Summer of Code-nak.

Félév közben bele szokott férni, akár munkahelyen is.


6. Kis céghez mentem ahol érdekes volt a téma. Nagyon tetszett hogy csinálok is valamit, maradtam is 1 évet részidöben.


7. Én némi tapasztalatszerzés után tervezek, 1-2 év kihagyással.

2018. jan. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1,

Magyar közép 69, matek emelt 78, töri közép 76, angol közép 86, fizika emelt 80, illetve egy középfokú angol nyelvvizsga, bár a 2 emelt miatt az már nem volt plusz pont. Hogy mennyire nélkülözhetetlen? Passz. Egy biztos alapot legalább adott. Emlékeim szerint kicsivel 400 fölötti pontom lett.

2,

Ötödik féléves grafika tárgy sugárkövetős házifeladata megtetszett, ezért gondoltam hatodik félévben önálló laborra valami hasonló témát választok, ami végül egy CPU path tracer lett. Hetedik félévben szakdolgozat témának is ezt vittem tovább, ott már egy GPU path tracert írtam, OpenCL alapokon. A konzulensem mindkét esetben a grafika előadóm volt. Alapesetben szerintem írsz egy előadónak akit szeretnél konzulensedként, egy témával amit szeretnél kifejteni a szakdolgozatodban, aztán lesz 1 féléved kidolgozni mindent. Ha ötleted sincs, akkor azért vannak listák, témák, meg hozzájuk konzulensek, és lehet közülök választani (bár régen rossz ha ennyi idő alatt nem körvonalazódott ki semmi).

3,

Laborokon előfordulnak beugrók, amik ha nincsenek meg akkor érvénytelen a jelenlét. Gyakorlatokon kiszh-k szoktak lenni, kb 5 a félév során. A nagyzh-k időpontját tipikusan félév elején egy pdf-ben közlik.

4,

Falmászás. Két félév kötelező, de ajánlom minden félévben a felvételét. Én kb azonnal felszedtem pár kilót amikor abbahagytam. Mondjuk ez attól is lehet, hogy lett ösztöndíjam, és össze-vissza zabáltam mindenfélét.

5,

Persze: https://www.youtube.com/user/zotya701/videos?view=0&sort=dd&.. Ezeken kívül egy nyár alatt össze dobtam még egy xbox controllerrel bluetooth-on keresztül irányítható távirányítós kisautót is. Nem muszáj mások github-os projektjeibe bekapcsolódni, csinálhatsz saját repo-t is, ahova a saját projektjeidet töltöd fel, önéletrajzodba meg esetleg belinkelheted hobbihoz.

6,

Gyömrői úti Bosch-nál voltam. Nekem tetszett, az egyetlen probláma az utazás volt, 40 perc metró oda és vissza is (3-as metró végállomás).

7,

Jelentkeztem, fel is vettek, de 1 hónap után meggondoltam maga, úgyhogy volt 1 félév pihi, aztán azóta dolgozok.


Én még a régi tanterv szerint voltam, mi voltunk az utolsó évfolyam. Hogy azóta mi változott, passz.

2018. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!