Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyakorlóiskolákban mennyire...

Gyakorlóiskolákban mennyire készítik ki a tanárjelölteket?

Figyelt kérdés

Főleg az ELTÉsekre lennék kíváncsi (Apáczai, Trefort, Radnóti).

Keringenek ilyen pletykák és szeretném tudni, hogy majd mire számítsak nagyjából.



2018. jan. 13. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mért készítenék ki? Ha te normális vagy, akkor semmi okuk, hogy ők ne legyenek azok. Elitiskolákba azért járnak, hogy tanuljanak, nem azért, hogy szórakozzanak a kistanárokkal. Különben is benn van a vezetőtanár.
2018. jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Inkább örülnél, hogy kirakat helyre mész gyakorló tanításra. Mondjuk tanítani nem fogsz megtanulni, de lesz egy olyan elképzelésed, hogy minden suliban csupa okos és normális diák van. Aztán ha beesel egy igazi suliba, akkor kapsz idegbajt. Jó dolog a gyakorló suli, de semmi köze a való élethez, sajnos.
2018. jan. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány órában fogsz gyakorlótanítani?
2018. jan. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Apáczaiba jártam, mindig próbáltunk segíteni a kistanároknak, nem készítettünk ki soha senkit. Esetleg ha a vezető tanároddal nem jössz ki jól, az kellemetlen lehet, de ilyen minden munkahelyen előfordulhat. A gyerekektől ne tarts.
2018. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Én Trefortos voltam, nyilvánosan csak nagyon ritkán szívattuk a kistanárokat, de azt se nevezném igazi szívatásnak, csak ilyesmire emlékszem, hogy már negyedjére írta fel rosszul ugyanazt a szót a táblára és mi minden alkalommal szóltunk neki és a végén már elég jól szórakozott rajta az osztály:D Inkább az volt, hogy a nem túl jó tanárokon, vagy a fura szokásokkal rendelkező tanárokon magunk közt röhögtünk, de az óráján abból nem érezhetett sokat. Nem voltunk direkt rosszak amikor kistanár volt, vagy nem tiszteltük kapásból kevésbé mint a rendes tanárt. Alapból kijárt neki is az a tisztelet, de ha nem hozta a színvonalat, akkor ez folyamatosan csökkent természetesen. Összességében kb azt kapták mint a rendes tanárok, szóval ha ezt se bírod akkor nem vagy tanárnak való:D Voltak olyan kistanáraink, akiket kifejezetten imádtunk és ezt a tudtára is adtuk, meg voltak olyan tanáraink akikkel nagyon nem jöttünk ki és azok éveken keresztül többet kaptak mint akármelyik kistanár. Ilyen a tanári élet, meg kell találni a közös hangot a diákokkal, ki kell érdemelni a tiszteletet és akkor nincs gond:)
2018. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Egyrészt függ az első benyomástól, ha az nem jön össze, nehéz lesz hogy megkedveljenek. Ha a dogát a vizsgatanításod előtt iratod ne legyen nehéz, mert ez a vizsgatanításodnál visszaüthet keményen (legalábbis mi szopatós doga után beszivattuk a kistanárt vizsgatanításán). Ez is tapasztalat: ha azt szeretnéd hogy magázzanak te is magázd! (aki minket tegezett visszategeztük). Ha te választhatod ki, hogy melyik osztályban tanítasz, akkor mindenképpen azt válaszd amelyiknek fontos a tantárgyad!
2018. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak a tisztánlátás kedvéért: én nem félek a gyerekektől, csak ugye a pletyka mindig erősebb, mint a valóság. Csak például az egri gyakgimiben végzettektől is olyanokat hallottam.. Nyilván része a tanári pályának sok minden, csak az ok nélküli szívatást nem szeretem. Na meg persze én is voltam diák, tudom milyen a dolog másik felén lenni...


De örülök, ha a gyakgimikben ilyen a hozzáállás. Valahol meg is értem, ha a "sz@r" kistanárokkal kicsesznek.

2018. jan. 14. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én idén végeztem mindkét szakomból a gyakorlótanításom. Rendesek voltak a gyerekek, akiktől rosszakat hallottam, azokat azért szívatták, mert 22-23-24 évesen úgy mentek be a terembe, mintha ők lennének az Atyaúristen tudás forrása. Ha normálisan állsz hozzájuk és partnernek kezeled őket, akkor rendesek lesznek akkor is, ha bénázol néha. Ez külön igaz a vizsgatanításra is :)
2018. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Régi a kérdés, gondolom megvolt már a gyakorlatod, de azért leírom...

Ez nagyon függ az iskolától, az osztálytól, a vezető tanártól.

Az én sulimban -szegedi Ságvári, bár nincs másik Ságvári uwu- az egész osztály és a tanár is maximálisan azon van, hogy a tanárjelölt munkáját segítse. Átlátjuk, hogy milyen stresszes lehet, igyekszünk nem megutáltatni vele az oktatást :) Nyilván, azokon a pillanatokon, amiken "van fogás", mi is elheccelgetünk, de csak órák után.


Ismerőseim az itteni Radnótiból mesélik, hogy náluk bár ritkán van kistanár -egész évben 2-3 az egész suliban-, az ottani tanárok velük mindig nagyon utálatosak...

Sulifüggő, azóta remélem jól megy a sorod :)

2020. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!