BME-GTK vélemény?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az egyetemről? Milyen a képzés?

A műszaki menedzser szak érdekelne leginkább.



2018. jan. 15. 20:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

A műszaki menedzser egy nesze semmi, fogd meg jól szak. A műszaki tudás édeskevés, a gazdasági meg pont annyira kevés, hogy inkább közgáz végzettségűt vesznek fel a helyedre.

Csak műszaki alap után ajánlom, viszont akkor elég pöpec.

2018. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg az az altalanos velemeny a muazaki menedzser bsc-rol, hogy magaban keves. Ezzel szemben en most gepeszkent kerestem allast es azt tapasztaltam, hogy az esetek nagyreszeben a mumen vegzettseget is elfogadtak. Szoval nem feltetlen keves, de ha lehet en is inkabb mernoki bscre huznek mumen msc-t.
2018. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Estádio de Felchút ***** válasza:
71%

BME-n szopni fogsz, mindegyik karon.

Én is azt csinálnám, amit az előző írt, gépész alapra ráhúznék egy műmenedzser mestert, az úgy jóféle.

2018. jan. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
70%
Baratnom a BMEn csinalja a mumen bsc-t es a szopastol azert messze van. Ha valakit erdekel, amit tanul az nem fogja szopasnak megelni.
2018. jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
67%

Szeretem a "nesze semmi, fogd meg jól" szakos szövegeket :D Meg nem vesznek fel


Bosch, GE, meg ilyenek rengeteg műment alkalmaznak. De Audinál is van ismerősöm, akinek csak műszaki menedzser alapszakosa volt.

Velem végzettek közül jó 80% 3 hónapon belül talált állást, s Budapesten nettó 190-250 között, ami szerintem korrekt kezdőfizu. Én speciel marketingesebb irányban helyezkedtem akkor el (de nem sima marketing, mert elég komoly műszaki háttértudás kellett hozzá). De tudok olyat, aki műment végzett, s most a 'mérnök' utótag szerepel a kitűzőjén.


Szóval nem rossz az a képzés, bármennyire is ezt mondják sokan, sőőőt. Csak annyi, hogy túl divat lett a szak, s sok helyen az alacsony pontok miatt bejut a 'selejt' réteg is. Ez BME-n nem hiszem, hogy játszana :D

2018. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
25%

A műszaki menedzser "sz..ṣ" akkor kezdődik, amikor megkapod a diplomádat és sorban állsz vele a munkanélküli hivatalban, ahol még a rekreáció szakos bölcsészek is jobbról előznek majd.


Soha nem bíznék meg műszaki menedzseléssel senkit, akinek nincs rendes mérnöki végzettsége, és legalább 5 (de inkább 10+) év szakmai tapasztalata. Már csak azért sem, mert az emberek se fogadnának el téged még projektvezetőnek se.


Nem kell a curriculumot se megnézzem ahhoz, hogy tudjam, hogy ez a műszaki tudományok büfé-ruhatár szakja.


Végezz el egy rendes mérnöki szakot, dolgozz 3-5 évet, tolj rá egy MBA-t vagy egy pénzügyes BSc-t munka mellett és letarolod a munkaeröpiacot.

2018. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%
(az utolsó kommentelő nagyon nagyon nagyon buta :D minden műmenes elhelyezkedett, szakmájának megfelelően fél éven bell, és az ÓE-rőől volt :) nem BME-ről; ha nem hiszi, akkor akár full linkedin profillistát is linkelhetek neki, bár ő akkor is konok lenne; még hogy munkanélküli hivatalban, aha... gondolom gépész vagy, azok állnak ahhoz így hozzá, de akkor rohadtul meglepődnél hány huszonéves, műszaki menedzser végzettségű ember van 'műszaki menedzser' related pozícióban mondjuk Audiban, Mercinél, Suzukinál, Bosch, Alpine, MÁV...soroljam?)
2018. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Az egyetemről érdekelnének tapasztalatok, vélemények.

A műszaki menedzser képzés érdekel, annak ellenére, hogy itt most szinte mindenki szidja.


Utolsó, azt én is hallottam, hogy leginkább a gépészek "utálják" a műmeneseket, bár ha jól tudom, több tárgy is közös velük.

2018. jún. 19. 14:12
 9/35 anonim ***** válasza:
5%

A 7. kommentelőtől kérdezem, hogy például milyen állásokat szoktak kapni az ismerősei? Érdekelne, mert amelyik cégre nekem van rálàtásom, ott a műszaki menedzsereket semmibe veszik, még a sales-esek is rendes mérnökök. Német gépipari multi.


Lehet vetíteni mindenféle csodás történetekről, azonban a realitás az, hogy a műszaki menedzser képzés önmagában (rendes mérnöki végzettség nélkül) nem sokat ér a munkaerő-piacon. Konkrétan most kérdeztem meg egy mérnököt erről, hogy ne csak a saját ismereteimre hagyatkozzam.

2018. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
67%

Utolsónak valóban fogalma sincs a témáról, nagyon nagy hülyeségeket ír. A műmen valóban nem tartozik a műszaki képzések krémje közé, de egyáltalán nem olyan haszontalan, mint egyes buta emberek beállítják. Munkát találni könnyű, az álláskeresők száma elég alacsony ezen a szakon, aki elhelyezkedett, annak 80%a pedig diplomás munkát végez.


Tehát akinek tényleg meg kell kérdeznie, hogy "milyen állásokat szoktak kapni az ismerősei?" annak végképp semmi köze a témához, akkor se, ha igyekszik hazugságokkal és mendemondákkal alátámasztani igazát.

2018. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!