Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász képzés Szegeden vagy...

Jogász képzés Szegeden vagy Debrecenben?

Figyelt kérdés
Felvételi jelentkezés előtt állok és az SZTE, illetve a DE jogi karának jogász képzései keltették fel a figyelmemet, ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy a nyíltnapokon az előadók hajlamosak idealizálni az egyetemet és kihangsúlyozni a pozitív tulajdonságokat, viszont én szeretnék egy realisztikus képet kapni ezekről a felsőoktatási intézményekről, ezért ezeken a karokon jogot hallgató egyének segítségét szeretném kérni.Kérlek titeket, hogy meséljetek a pozitívumokról és negatívumokról, a tanárokról, az oktatás színvonaláról. Melyik egyetem tud egy versenyképes szintű tudást és diplomát biztosítani számomra?Melyiket érdemes megjelölnöm?

2018. jan. 15. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeged
2018. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az SZTE-t mondanám, lehet ez ellen kardoskodni, de az átlag munkáltató jobban szereti az SZTE-t, mint a DE-t. Versenyképes szintű tudást egyik sem biztosít, azt neked magadnak kell megszerezned. Bármelyiket el lehet végezni úgy is, hogy kiváló jogász leszel, és úgy is, hogy kritikán aluli a tájékozottságod bizonyos területeken. Az SZTE talán egy árnyalattal nehezebb, de a jogász diplomát (ma már) sehol nem vágják hozzád ingyen, máshol is meg kell érte küzdeni.
2018. jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeged! Imádtam. Az oktatás színvonala változó. Mint mindenhol, itt is vannak kiváló szakemberek, akik szeretnék átadni a tudásukat és vannak akik bár nagyon jók a szakterületükön, de oktatónak pocsékok. Az egyetemi élet kiváló, változatos, sok kari program, összetartozás érzés erősítése. Nem könnyű elvégezni, de csak segg kell hozzá. Legtöbb oktató segítőkész, a felsőbb évesek általában segítik az alattuk levőket. Csak ajánlani tudom!
2018. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szeged
2018. máj. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 - Lana - válasza:
100%

Szia! Bár lehet kicsit későn válaszolok, hátha tudok segíteni akár másoknak akik később tévednek ide :) Én idén végeztem a Debreceni ÁJK-n nagyon szerettem, és a rengeteg törvényszöveg magolás ellenére jó szívvel gondolok vissza az itt eltöltött 5 évre. Szerintem nagyon jó oktatóink voltak.. kiváló szaktudással, gyakorlati tapasztalatokkal, rengeteg lehetőség volt a fejlődésre, illetve szerintem mindenki talált legalább 4-5 vagy ennél sokkal több olyan szabadon választható tárgyat, ami külön érdekelte de a kötelező tárgyakba már nem fért be. 5 év alatt több mint 15 országos vagy nemzetközi szintű konferencián, és versenyen vettem részt, köztük OTDK is, és több alkalommal helyezést is elértem. Ezeket az oktatóim nélkül nem hiszem, hogy egyedül eltudtam volna érni. Ezeknek a szakmai teljesítményeknek köszönhetően számos ösztöndíjat nyertem (IM kiválósági, köztársasági, ÚNKP stb. összesen több mint 2M Ft). Valamint már 4. évesen elkezdhettem dolgozni egy irodában (munkabérrel!) ahova a végzés után azonnal fel is vettek, úgyhogy a szakmai teljesítményeknek köszönhetően nem volt probléma az elhelyezkedéssel.

Nyilvánvaló, hogy egy ELTE, vagy Pázmány diplomával nem versenyezhet egy DE vagy SZTE, de ha nagyon akarod ki tudod hozni magadból a maximumot. Én a SZTE-re nem jártam, a DE-t viszont tudom ajánlani :)

2019. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, te nem tapasztaltad azt a szivatást ott, amit sokan írnak itt gyk-n meg egyetemi csoportokban is? Pl hallottam olyat, hogy valahol a római jog sima írásbeli, itt meg aláírásért zh, beugró, vizsga meg minden tárgynál extra körök, amik pl se Miskolcon se máshol nincsenek. Neked mik voltak a tapasztalataid? Sokan kibuktak?
2023. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!