Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy tantárgynak például...

Ha egy tantárgynak például 3-as a szorzója, az mit jelent?

Figyelt kérdés
Olyan suliba mennék, ahol a mateknak, meg a fizikának 3-as a szorzója (mindkettőből hármas vagyok), a magyar irodalomnak kétszeres (nyelvtan,irodalom négyes vagyok), a többi mind egyszeres (kivétel magatartás,szorgalom,tesi,infó). Ezekből összejön 30 pont. Hogy lehet ezt kiszámolni? 14/F Amúgy meg 3.60 az átlagom, a tavalyi 3.80. 66 embert vesznek fel a két szakra,ahova mennék.

2018. jan. 19. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
(matek*matek*matek+fizika*fizika*fizika+magyar*magyar+többi) / a tantárgyak száma... szerintem.
2018. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de már megoldottam. 24 pontom van a 30-ból.
2018. jan. 19. 21:25
 3/4 A kérdező kommentje:

amúgy így kellet (egész felsőt nézik)

Matek+matek+matek+matek+fizika+fizika = X

X:6=Y

Yx3 = 12 például. (15 volt a max)

2018. jan. 19. 22:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit az első írt az hatványozás. A szorzás az ismételt összeadás (matek + matek + matek) amit ő írt az ismételt szorzás tehát hatványozás (matek*matek*matek = matek a harmadikon).
2018. jan. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!