Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyre jobban terjed vidéken a...

Egyre jobban terjed vidéken a BME nyelvvizsga. Ami biztos korrekt meg szuper de egy átlagos nem kiemelkedő angolosnak nehéz egy origóhoz képest. Csak szerintem ciki hogy a tanárok ezt nyomatják mindenhol? (többi lent)

Figyelt kérdés

Amikor akinek csak egy felvételihez kell annak bőven egyszerűbb lenne az origó de ugye az nem helyben van?

Szerintem szomorú hogy a helyi vizsgákat erőltetik rá az emberekre és folyik a csapból is amikor ez nem egy könnyű nyelvvizsga annak aki nem nagy angolos. Én pl ebből sose mentem volna át...origóból meg simán elsőre. Nyilván aki jó angolos annak tök mindegy milyet csinál de a középiskolai nyelvoktatás nem tart azon a szinten hogy egy átlagos angolos ne a legegyszerűbbet vagyis az origót csinálja.


2018. jan. 20. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki oda megy nyellvizsgázni ahova akar. Senki nem kényszerít, hogy hol viszgázz. A tanár ezt ajánlja, neki biztos bejött de ettől még senkinek nem kell oda mennie. Másrészről meg miden nyelvvizsgarendszert az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központja hitelesít a adott szintnek megfelelően szóval olyan hatalmas eltérések nem lehetnek a kettő között. Haramdszor meg én az összes nyellvvizsgámat a BME-n csináltam és nem volt olyan húde nehéz. De mégegyszer mindenki oda megy vizsgázni ahova akar függetlenül attól, hogy a tanára mit mond.
2018. jan. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen viszont ha valakit csak erre készítenek fel mert ez a helyi akkor már gond lehet. Amúgy persze papíron nincs eltérés de mindenkinek más megy könnyen és más nehezen...:) Valamint vannak akik nem tájékozottak és csak ezt ismerik mert ez van helyben.
2018. jan. 21. 00:22
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Valójában az origót tartják nehezebbnek. Mert elavult,és abból csak kétnyelvű van. Vagyis olvasod/hallgatod az angol szöveget de magyarul kell válaszolnod.
2018. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 éve voltam BME nyelvvizsgán és azt sem tudtam, hogy kb. milyen rendezvényen vagyok.... szerintem nagyon nehéz volt! nem is sikerült. (b2 angol komplex)

Most januárban voltam az ORIGO vizsgán és számomra full érettségi feelinges volt. Bizakodok abban, hogy sikeres lesz :D

2018. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont az a jó, hogy ezt nyomatják, nem valami könnyebbet, mert így akinek van egy csöpp esze, és könnyebb vizsgát választ, az nagyobb valószínűséggel fog átmenni rajta.


Nyilván nem a tanár fogja befizetni a vizsgadíjat minden diákja helyett, vagyis bármilyen eszközöket használva tanít ő, nyelvvizsgát a diák választ. Viszont ő meg hadd tanítson már olyan anyagból, amihez sikerült hozzájutnia, ne írjuk elő neki, hogy melyik nyelvvizsga felkészítő anyagát szerezze be - ha mi se nyúlunk a zsebünkbe, hogy ellássuk őt szakirodalommal.

2018. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos ebben is valami mutyi van :) Amugy az origo mar reg nem az a nehez szemet vizsga hanem full korrekt sot szerinzrm direkt van igy megkonnyitve.
2018. jan. 21. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!