Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen suli az Óbudai Árpád...

Milyen suli az Óbudai Árpád Gimnázium?

Figyelt kérdés
Milyenek a tánárok? Mennyire követelnek sokat? Milyen az osztályközösség? Mennyire vannak programlehetőséget, illetve délutáni foglalkozások? Milyen az épülete belülről? Milyen egyéb előnyök és hátrányok vannak? Aki válaszol pár kérdésre ezek közül, annak előre is köszi :)

2018. jan. 21. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még akkor jártam oda, amikor még csak 2 6 osztály és 1 4 osztály indult évente.

A nagyon sok tanár most is ott van (persze vannak újak is). NAGYON JÓK a tanárok, mindig is azok voltak - jó, volt 1-2 kivétel, de ők is inkább a "semmilyen" kategóriába tartoztak.

Tőlünk sokat követeltek, de nem volt "versenyistálló" és nem volt sznob, és meg is lett az eredménye, szinte mindenkit felvettek oda, ahova menni akart, pl. nyelvtagozatról is sokan mentek műszaki és páran természettudományos irányba. Úgy hallom, amióta több osztály van, egy kicsit esett a színvonal, de ha akarsz, akkor minden segítséget megkapsz a tanároktól, hogy a téged érdeklő területen fejlődj!

A közösség nagyon jó!

Van pár hagyományos program, amiket nagyon komolyan vesznek. Szakkörök az én időmben még nem voltak túl nagy számban, de ahogy hallom, ezek köre bővült az utóbbi időben.

Az épület régi, de szuper! Nagyon megvan a hangulata. Zegzugos, egyéni, nem egy 12 egy tucat valami.

Én mindent összevetve nagyon ajánlom! Én 6 osztályosba mentem oda, és utólag sem cseréltem volna le semmire!

2018. jan. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én előkészítőre jártam oda, de találkoztam tanárokkal, diákokkal, persze ez nem ugyanaz, de hátha segít. Mikor a terembe való bejutásra vártam, néhány diák konkrétan velem is leállt csevegni, ami nagyon jól esett. Teljesen más gondolkodásmódokat láthattam, mint amiket amúgy általános iskolában. Számadó Lászlóhoz jártam előkészítőre, matekra. Fel tudta hívni magára a figyelmet, de nem ordibált, és nagyon jó fej volt. Vicceket mesélt, történeteket stb. A diákjai is hasonlókat mondtak róla. Angol tagozatosokkal is beszéltem, nagyon dicsérték. Alapvetően reálos gimnázium, matekos, bármilyen tagozatra mész.

2018. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az épület szegényesebb, de hangulatos. A termek különbözőek, de nem teljesen. Tárolásra a folyosókon lévő különböző színű rácsos tárolókban van lehetőség. Kívülről nagyon modern, alul vannak öltözők, az udvara átlagosnak mondható, délutáni sportra van lehetőség. A folyósokon sétálva tablókat láthatunk az előzőleg ide járt diákok képével. A diákok tisztelet teljesek, takarítónőt is például emberszámba veszik. Nagyon jó az osztályközösség, nincs nagyon cikizés, ilyesmik.
2018. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Oda járok. Egyszerűen imádom. A közösség nagyon jó, nincsen az az osztályok közötti elszeparáltság, nekem, mégha csak hetedikes is vágyok, minden évfolyamból van legalább egy ismerősöm, pedig nem vagyok az a szociális ember.


Uhh, hát tanároknál változó, mennyire követelnek sokat, a legtöbbjüknél elég sokat kell, illetve hát esetemben kéne tanulni.


A programok nagyon jók, sok is van, én imádom. Délutáni foglalkozás is sok van, de én sajnos egyikre sem járok, így arrol nem tudok mesélni.


Remélem tudtam segíteni, ha nem is neked , mivel ezt a kérdést kb. 2 éve írtad, hanem másoknak 😊


Szóval szerintem megéri az Árpád, nagyon!

2020. jan. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!