Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire jók a gimnáziumok?

Mire jók a gimnáziumok?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém kérdezte ezt tőlem, és nem tudtam neki megválaszolni a kérdést. A szülei nem igazán foglalkoznak a továbbtanulásával, így amiben tudok abban próbálok segíteni. 3 éve végeztem szakközépiskolában, utána lett egy OKJ-s szakmám, most pedig a BME-n tanulok villamosmérnöknek. De ennek ellenére még igazából most sem tudom hogy mire jó a gimnázium. Valaki el tudná nekem is magyarázni?

Ha újra kellene mennem az egészen, akkor most is ugyanígy csinálnám. Szakközép annyival volt előnyösebb, hogy volt szakmai képzés ami azért jelentett valamit az egyetem elején, meg így legalább biztos voltam hogy villamosmérnök szeretnék lenni, nem úgy mint 5-6 osztálytársam aki azért lépett ki mert azt hittem hogy másmilyen lesz majd a villamosmérnöki munka.



2018. jan. 21. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Egy gimnázium elvileg erősebb, mint a többi középiskola. Szigorúan megtanítanak a tanulóknak mindent, ami elméleti tantárgy, nincsenek plusz tárgyaik, mint a szakközepekben (pl. számvitel, bár ezekben a tárgyakban nem vagyok biztos, mert én is gimis voltam). A gimis érettségi után viszont kénytelen vagy egyetemre menni, ha akarsz valami végzettséget. Persze a legtöbben azért mennek gimnáziumba, mert erős érettségit akarnak és erős egyetemekre akarnak bejutni. Egy gimnáziumi érettségi egyenlő a nullával, akkor már inkább menjenek szakközépbe.

A szakközépiskolákban szintén felkészítenek az érettségire, de nem 100%-osan arra koncentrálódik a tanítás, hanem a szakmákra. Ezért ha már általábos suliban tudod, hogy nem akarsz továbbtanulni egyetemen, ezzel az iránnyal kapsz egy szakmát, amivel érettségi után dolgozni is kezdhetsz. A te esetben pedig igaz az, hogy mivel érettségit is kaptál, továbbtanulhatsz egyetemen, ha szeretnél.

Azt ajánlom neked, hogy mérd fel az unokaöcséd készségeit, beszélgess vele, mennyire szeret tanulni, mihez van jobban kedve. Érettségi után azonnal el akar kezdeni dolgozni egy kevésbé megfizetett szakmában (persze ha hiányszakma, akkor még jobban is jár, mint egy diplomával, ezt is érdemes figyelembe venni), vagy inkáb tanul még 5-6 évet, szerez egy diplomát és több lesz a fizetése? És ne csak az anyagiakat nézzétek, hanem, hogy van e benne elkötelezettség, hogy évekig keményen tanuljon, vagy, hogy milyen szakmák érdeklik őt.

2018. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért érdemes észben tartani, hova tartanak a szakgimnáziumok jelenleg:S - a jelenlegi oktatáspolitikai környezetben nem biztos, hogy szerencsés választás. Pedig régen elég jól működő rendszer volt, de ki tudja, mi lesz belőlük?
2018. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 14 éves gyerek biztosan tudja, hogy például építészmérnök akar lenni, akkor műszaki szakközépből (most már szakgimiből) mehet egyetemre. Persze túl sok előnye nem lesz a gimisekkel szemben az egyetemen eltöltött első hónap végére.

Ha szakgimibe felvett diák egy év múlva rájön, hogy mégsem neki való a műszaki pálya, akkor a jelenlegi oktatási rendszer miatt nem tud váltani.

Én azt vallom, hogy inkább gimnázium és onnan bárhová mehet az ember. Ha valaki bírja agyilag és anyagilag annak az egyetemet javaslom.

Egy 14 éves gyerek még nem tudja halál biztosan, hogy mi akar lenni. Sokszor még az érettségizők sem tudják.

2018. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.
2018. jan. 21. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!