Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másnak küldtem jegyzetet,...

Másnak küldtem jegyzetet, segítettem, ő átmegy, én nem?

Figyelt kérdés
Hamar beadtam.
2018. jan. 23. 03:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerős.. :D

Szerencséje volt.

2018. jan. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hatalmas hülye voltam, mert hatalmas segítség volt neki, közben én meg nem kaptam cserébe semmit.

Inkább hallgattam volna el.

2018. jan. 23. 04:31
 3/4 anonim ***** válasza:

:D


Ez szerintem megtörtént már mindenkivel. Ahogy az is, hogy átmegy a csoport legsötétebb/leglustább tagja, te meg hiába tanulsz, nem :D


De ne sajnáld, azon nem múlott semmi, hogy megosztottad vele a jegyzeteid, inkább örülj hogy neki legalább sikerült.

2018. jan. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi okod erre fogni. Én mindig azzal a felfogással adok jegyzetet, hogy egyrészt eljön az az idő, mikor nem fog más vérének szívásával boldogulni senki, másrészt meg nekem semmi károm nem származik belőle, mivel csak magammal kell versenyeznem. Azzal nem leszek előrébb, ha nem osztom meg, így meg mosolyogva köszönnek a folyosón, meg elismerik a tudásom/szorgalmam, mert baromi igényesen szoktam összeszerkeszteni a jegyzetet és mindent elmagyarázok benne. Ennek eredményeként meg én is megértem, szóval jól is járok.


Volt egy tárgyunk, a szak történetében én voltam az első, aki írt hozzá jegyzetet. Egy 300 oldalas kézirat lett, amivel úgy heti 10 órát szarakodtam a 2,5 órás előadáson kuporgástól este, a hangfelvételről kiegészítésen keresztül az ábrakeresgélésig.


Lehet, hogy hármast kaptam, mert annyira elegem volt a végére, meg az ajánlott egy hét helyett 3 nap alatt lezavartam a tanulást... Meg igen, nekem is rosszul esett, hogy sokan az én jegyzetemből vizsgáztak jelesre... De valahogy nem tudok senkit és semmit hibáztatni. A jegyzetelési képességem, a tananyag értelmezése és a segítségadás "jeles" volt, az egzakt tudás és a tanulásba fektetett energia pedig "közepes". Azért kicsit melengette a kis lelkemet, mikor az alattunk lévő évfolyamnak mesélte a prof, hogy igen, igen, 3 körül volt az átlag, bár az utóbbi fél évben *valamiért* négy tizedet emelkedett.


Máshol meg van jegyzetverseny is... Kapják be :'(

2018. jan. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!