Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ügyfélkapu kell az egyetemre...

Ügyfélkapu kell az egyetemre való jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

2018. jan. 24. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
tavaly miért kellett?
2018. jan. 24. 12:39
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly se kellett.
2018. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A tavalyi jelentkezésnél ügyfélkapuval tudtam csak jelentkezni ezért is furcsállom ,hogy most nem kell.
2018. jan. 24. 12:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Felvivel kell.
2018. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért még várom más válaszait is megerősítésként :)
2018. jan. 24. 12:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, eddig se kellett, nem tudom te mégis mit csináltál tavaly engem felvettek egyetemre ügyfélkapu nélkül is.
2018. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ügyfélkapu az egyetemhez való jelentkezéshez, de opcionális. Ügyfélkapun keresztül tudsz hitelesíteni, azonban ez postán is megoldható. Ha te tavaly ügyfélkapuval hitelesítettél, akkor neked minden bizonnyal már van ügyfélkapud, nem kell újra csinálnod.


Ugyanakkor a későbbiekben is hasznos lesz, mert könnyen tudsz online ügyeket intézni vele, illetve ha majd diákmunkázni/egyetem után dolgozni fogsz, az adóbevallás is egyszerűbb ügyfélkapuval.

2018. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Miután kitöltötted a felvételi jelentkezésedet és befizetett az eljárási díjakat (ha kell), akkor utána hitelesíteni kell a jelentkezést. Enélkül a jelentkezés érvénytelen. Ezt meg lehet tenni ügyfélkapunk keresztül, ami sokkal egyszerűbb és gyorsabb, hiszen csak be kell jelentkezni a két rendszerbe és automatikusan megtörténik a hitelesítés, amiről kapsz egy értesítést. Valamint meg lehet tenni hitelesítő adatlappal is, ami azt jelenti, hogy a kitöltés stb. után ki kell nyomtatni a hitelesítő adatlapot, alá kell írni és postázni kell az Oktatási Hivatalnak.


Úgyhogy nem kell ügyfélkapu, de szerintem célszerű ha van.

2018. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
CSak az a gond,hogy tavaly óta elfelejtettem a jelszót stb..de akkor postán megoldom.
2018. jan. 24. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!