Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimik Heves megyében?

Gimik Heves megyében?

Figyelt kérdés

Tudnátok véleményt mondani Heves megyei gimnáziumokról? Szerintetek melyik a legjobb, és miért? -Én úgy terveztem a Szent Laciba megyek, de azt mondják elég k@ka, így kicsit meginogtam.- Illetve kíváncsi lennék arra is, ki, hogy élte meg a suli váltást? Otthagyni a régi osztályotokat, barátaitokat.-Tény, hogy attól még tudod velük tartani a kapcsolatot, de így együtt, mint egy osztály már nem igazán lesztek.-Nagyon izgultatok? Hogyan illeszkedtetek be? Milyen volt az első napotok? Meséljetek! :)

(Az átlagom 4,3)



2018. jan. 25. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! :) Szent Laciba nyelvire megéri menni, én ott végeztem és az A-sok mindig nagyon jó tanárokat kapnak.

Akik engem tanítottak, mind olyan jól felkészítettek érettségire itt is, hogy 430-470 pontot hozó érettségiket írtunk, tehát bőven megvoltunk az államis ponthatárok felett, mikor egyetemre jelentkeztünk. A többi osztályból a gimis részről is nagyon sokan tanultak tovább, a szakközepeseknél ez annyira nem jellemző.

Nem lebeszélni akarlak Egerről, mert ott is jónak tartom pl a Szilágyit, ha biosz-kémiára akarsz menni, vagy ha a reál tárgyak iránt érdeklődsz, akkor a Neumannt. Kicsit nekem mind túlhajszoltnak tűnik. Jobb eredményeket értünk el a Szent Laciból, mint az egriek, vagy pedig hasonlóakat és ugyanazokon az egyetemeken tanultunk tovább. Szerintema tanárok mindenhol leadják az anyagot, ha tanulni akarsz, itt is, ott is megtanulod. :)

(Hozzánk nagyon sokan jöttek át Egerből, mert elment vele az egész napjuk és itt nem hajszoltak túl minket, mégis Ember lett belőlünk és jó sulikban tanultunk tovább.)

Legalábbis 2 éve még így volt, de javítson ki valaki, ha tévedek. :D

A nyelviket támogatom Egerben is, vagy a kéttannyelvűeket, pl Pásztorvölgyi. :)

2018. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!