Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ballagásra, szalagavatóra...

Ballagásra, szalagavatóra mennyire tipikus az "osztályöltöny" elvárása?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben olvastam, és nagyon érdekelne, hogy hogy van.

Erre az egy-két alkalomra valóban egyen öltözéket illik viselni? Kb. milyen iskolákban igen, és hol nem?


És ezek rendes drága, jól megcsinált darabok, vagy a lényeg csak a kívülről egyforma kinézet?



2018. jan. 26. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt egyen-öltöny. Az osztálynak volt egy saját színe, és a szalagavatón a fiúk olyan színű nyakkendőt viseltek. Abban megegyeztünk, hogy fekete inget vesznek az öltöny alá, ez volt az egyenruha, de mindenkinek saját öltönye volt, eszükbe sem jutott csináltatni külön. Ugyanez volt rajtuk a ballagáson is.

Nekünk lányoknak sem volt mondjuk egyenruhánk, csak az volt megszabva, hogy fekete ruha legyen mindenkin, és az osztályszínből készíttettünk kiegészítőt (masnit, szalagot stb.) a ruhánkra.

2018. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én egy éve ballagtam, nálunk rendes egyenruha volt, kb 20 000 forintba került. Nyilván ez drága megoldás, de mindenképp érdemes öltönyt/blézert venni, hiszen nem csak olyankor vesszük fel néhányszor, hanem például most egyetemen is abban járok vizsgázni. Sok helyen viszont nem ragaszkodnak az egyforma öltözethez, csak annyi a kikötés,hogy a fiúk fekete öltönyben legyenek, a lányok fekete ruhában. Én úgy érzem, most már ez egyre gyakoribb és egyre kevesebb helyen elvárás az egyenöltöny
2018. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!