Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lesz megvaltoztatva mar...

Sweetchocolate kérdése:

Mikor lesz megvaltoztatva mar az oktatas?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon sok a felesleges dolog amit tanitanak ma az iskolakban! Az irodalomban, matekban, tortenelemben! Nem kellene ennyire reszletesen tanulni ezeket, sok minden annyira felesleges pl 1500 akarmennyiben kinek a kije mit alapitott stb. Nagyon alap szinten kene csak ezeket tanitani, es inkabb a mai vilag helyzeterol tanitani pl hogy kell csekket kitolteni, mik a torvenyek, mi a garazdasag, stb. Magyarorszag egy kereszteny orszag elvileg, sokkal tobbet kellene tanutani a Bibliabol! Erettsegi utan beallni szalagra? Akkor minek annyit tanulni? Remelem vegre rajon a kormany vagy valaki, aki tud tenni valamit hogy valtozas legyen

2018. jan. 28. 18:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván sokat tanulnak, ha rendesen készülnek. Lehetne sokkal optimálisabb és élvezhetőbb a közoktatás. De ettől a megállapítástól semmi nem fog változni, plusz azért ne legyünk képmutatók. 2 diplomám van, de voltak órák, amiket ténylegesen átaludtam középiskolában.
2018. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
Én nem is akarlak meggyőzni, te akarsz itt hittérítőt játszani. Én tisztában vagyok azzal, hogy liberalizmus van, szólászabadság van és kapitalizmus van és ezáltal mindenkinek joga van butának lenni, mint te is. Ja, és ha szerinted sokat kell tanulni az iskolában, akkor nagyon nagy szenvedés lesz számodra a munka, főleg, ha valami átlagnál komolyabb munkahelyre kerülsz, ahol még felelősség is lesz rajtad.
2018. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Na jo, lehet hogy tul komolyra vettem. De akkor is valakinek tennie kellene valamit! Remelem nem bantottalak meg valamivel, ha igen, bocsi. Legy aldott!
2018. jan. 28. 19:17
 14/19 A kérdező kommentje:
Illetve mind 2 valaszolonak bocsi
2018. jan. 28. 19:19
 15/19 A kérdező kommentje:
Egyebkent mar tul vagyok a kozep iskolan, de szegeny iskolasok akik most kezdik az iskolat, nem szivesen cserelnek veluk
2018. jan. 28. 19:20
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Hát, én meg cserélek, mert a melóhelyem jóval több tanulással és stresszel jár, mivel emberi életek vannak a kezemben. Ehhez képest a középiskola semmi nem volt. Az általánosról ne is beszéljünk. Soha nem tanultam halálra magam de Egyetemig 4,3 alá sose ment az átlagom. A munkámhoz meg egyfolytában tanulnom és vizsgázgatnom kell.
2018. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem várhatod el hogy minden hétköznapi dolgot az iskolában tanítsanak. Arra ott az internet meg a szülők. Lassan már azt is az iskolától várjuk el, hogy a gyerekeinknek megtanítsák hogy hogyan töröljék ki a feneküket...


Történelemmel egyet értek, megtaníttatják minden eseménynek az évszámát, aztán a végeredmény az, hogy egyesek még a második világháborút sem tudják belőni hogy melyik században volt... Viszont a Rákóczi szabadságharc n+1. ütközetének a pontos dátumát meg kell tanulni, persze úgyse fog senki emlékezni rá. De mivel telnének el a történelemórák, ha nem azzal hogy lediktálják ezt, és kikérdik?

Irodalmat (is) van aki szereti, és van aki semmit nem lát benne.


Nehéz eldönteni, hogy akkor most mit "illik" tudni, és mit nem. Mert a tanrendszer elég sok mindenre gondolja azt hogy "illik tudni", viszont annak elég kis %-át tudja a felnőtt lakosság akit végigdarált a rendszer.


Szerintem nehéz lenne úgy megváltoztatni a dolgokat, hogy mindenkinek jó legyen, vagy megállapítani az irányt, ahova haladnia kellene a rendszernek. Áhítozhatunk a finn oktatás után, de nem engedhetjük meg magunknak, annyi pénz nincs...

2018. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mindenki csak fosozza a magyar oktatási rendszert, hogy sok a felesleges dolog a történelemben, irodalomban, matekban, fizikában, stb, lehetne kevesebb, és így tovább. Azt a kérdést feltette már valaki, hogy hány darab valóság van? Hány darab elmúlt eseményhalmaz van? Mert ebből egy van. Szent István nem fog több kereszténységet felvenni, József Attila, Ady, Petőfi stb. nem fog több verset írni, még egy életet leélni hogy új életrajza legyen, Déry Miksáék nem fognak újabb trafókat feltalálni, Ohm nem fog újabb törvényeket felfedezni, stb. A kultúrát mi emberek alkottuk, alkotjuk, írjuk. A valós dolgok anyagokból állnak, energiák vannak közvetítve ami ha valahonnan elfogy akkor máshol ott lesz. Ha kiások egy talicska földet, egy talicska méretű gödör lesz a helyén. Nincsen más egyenes arányosság, nincs négyzetebb négyzet, így a másodfokú függvény is csak az, ami. Az időt is mérhetnénk akár 100 egységes felosztásban, de napi 24/60/60-ban csináljuk. Ha boldogulni akarsz, munkát kell befektetni, ez így volt anno Mezopotámiában, Egyiptomban, Görögországban, Rómában, stb. És így van mind a mai napig. Még egy Parlament nem lesz, a hegyek szerencsére nem keletkeznek olyan gyorsan hogy ne lehetne követni hogy mi merre van, szóval a földrajzban sincs már több háborognivaló pláne. Akkor meg minek kell folyton tüntetni meg lázadni? Nem lenne egyszerűbb csak normálisan megtanulni amikor odakerülsz, leérettségizni ha elértél addig, majd utána vagy tanulni tovább, vagy dolgozni? Szerintem arról van szó, hogy pár ezer év alatt már az emberiség megunta a megszületsz-élsz-meghalsz körforgásokat, most meg sokallja sz irodalmat, nem tetszik a fizika, túl sok esemény van a történelemben, bonyolodik a matematika, pedig ez mind csak annyi, amennyit elődeink letettek az asztalra, felfedeztek a világból, stb. Szóval nem tüntetni kell, hanem tanulni normálisan.
2018. márc. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Tovabbra is haszontalannak tartok sok dolgot az oktatasban
2018. ápr. 6. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!