Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatot meg lehet...

Szakdolgozatot meg lehet védeni és le lehet adni passzív félév alatt?

Figyelt kérdés

Úgy alakultak a magánéleti dolgok, hogy passziváltatnom kell magam, viszont a szakdolgozatom kész van, de a leadaási határidő a következő félévre esik (március 1.).

TO-n azt mondták, nem lehet leadni és megvédeni sem, viszont több ismerősöm is passzív félév alatt védte meg.


2018. jan. 29. 10:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Az aláírásom már megvan a szakdogára, mint tantárgy.
2018. jan. 29. 10:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az a mérvadó, amit a TO-n mondanak, illetve, ami a TVSz-ben szerepel.

Járhatsz a nyakukra, aztán vagy engedik, vagy nem.

2018. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól mondta a TO. De ha megvan minden, akkor aktiváltasd magad és folytathatod az egész folyamatot.

Ha passzív vagy, akkor szünetelteted a hallgatói jogviszonyodat. Kvázi nem vagy most hallgató. Akkor miért foglalkoznának veled?

De miért gond neked újra aktiválni???

2018. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy hétig néztek utána, hogy megvédhetem-e, de szerintem csak rámondták már a végén, hogy nem, csak hagyjam már őket békén.

Most aktív vagyok, következő félévem lenne passzív.

TVSZ-ben semmit nem írnak erről.

2018. jan. 29. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Passzívban tudtommal nem. VISZONT! miután abszolváltál (=megvan minden tárgyad), bármikor leadhatod és nem is fogynak tovább az állami féléveid.
2018. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt igazából az a kérdés, hogy a te szakodon a szakdolgozat leadása szükséges feltétele-e az abszolutóriumnak. Nálunk például nem kell hozzá, tehát minden tárgy megvan, abszolvált státuszú leszek, és utána tudom majd leadni a szakdolgozatot, akár félévekkel később is, de abszolválás után nekem már nem lesz se aktív, se passzív félévem.

Ha nálad a szakdolgozat leadása kell az abszolváláshoz, akkor nem lehetsz passzív félévben, amikor leadod, hiszen akkor nem lehet hivatalosan semmilyen tárgyad, nem végezhetsz el semmilyen tárgyat, így a szakdolgozat leadásért sem tudják beírni, hogy te elvégezted ezt is, nem tudnak abszolválni passzív félévben.

2018. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül is dékáni kérvényt kellett írnom és így megvédhettem.
2018. máj. 2. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!