Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan tudhatom, hogy felvehet...

Honnan tudhatom, hogy felvehetek-e egy órát a Neptunban?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülye kérdés, ez az első évem (SZTE). Szóval ugye van a 10 szabadon felhasználható kredit, és ha pl. ennek a terhére szeretnék valamilyen szimpatikus előadást felvenni, honnan tudhatom, hogy felvehetem-e? Oda lenne írva a Neptunban, hogy pl. csak matematika alapszakosoknak vagy ilyesmi? Ha nincs semmi odaírva, akkor vehetem is fel?

2018. jan. 29. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg felveheted, de ha pl. túljelentkezés lesz, akkor még mindig kijelentheti a tanszék, hogy pl. csak felsőbb éveseknek (amúgy sem tüntet fel a Neptun nálunk minden előkövetelményt, szóval azért érhetnek meglepetések:S)
2018. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg mindent felvehetsz szabadon választható kreditek terhére, aminek nincs előfeltétele, vagy teljesítetted az előfeltételét. A gyakorlatban viszont sok helyen valóban feltüntetik, hogy kizárólag x szakos hallgatóknak, x szakirányosoknak, x kutatásban résztvevőknek stb. Ha semmi sem szerepel a tárgy mellett, az még mindig nem garancia semmire.


A legtisztább az, ha írsz az adott oktatónak / tanszéknek, és megkérdezed. Én most konkrétan ezt csináltam, bár másik egyetemen vagyok. Megtetszett egy tárgy neve, írtam annak, aki tartja, megkérdeztem, x szakosként én felvehetem-e, el fogom-e tudni végezni (mert van, hogy az adott szakon tanulók tudása az elvárt, és azokkal tudod teljesíteni a követelményeket). Visszaírt, hogy simán felvehetem, elvégezhetem, és még a követelményekről is tájékoztatott.

2018. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt én is úgy utálom, hogy a legtöbb szabválhoz nem írják oda a szükséges előtanulmányokat. Ilyenkor lehet barkobázni egy sort
2018. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!