Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik lenne...

Szerintetek melyik lenne nekem a megfelelő iskola?

Figyelt kérdés
Zalaegerszegen lakom, és kiskorom óra bankár szeretnék lenni. Az itteni iskolák közül a Csány lenne nekem a megfelelő, mert ott van közgazdász szak. Az ofőm, pedig a Zrínyit ajánlotta nekem a jó tanulmányi eredményeim miatt, de én kevésnek érzem oda magam. Végülis megírtam a felvételit, de nem hiszem hogy jól sikerült. Ezért szerintetek probálkozzak más gimikkel is vagy legyen a Csány. Mellesleg annyira utállom, hogy minden tanár tanácsokkal próbál ellátni, de nem fogják fel, hogy ezzel engem teljesen összezavarnak. Főleg, hogy a gimi párti tanárok szentül meggyőződtek arról, hogy simán felvesznek. Ebből adódóan rástresszeltem, mint állat és elbasztam az egészet.

2018. jan. 30. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezeket az iskolákat, nem a környéken lakom. Viszont ha bankár szeretnél lenni mindenképp gimnáziumba menj, majd utána egyetemre. Vannak olyan gimik ahol nem kell felvételit írni. Vannak olyan középiskolák ahol kapsz egy szakmát, de azzal később nehéz elhelyezkedni és nem is kapsz majd olyan jó fizetést, mintha egyetemen végeznéd el.
2018. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A Csány iskola ad közép vagy felsőfokú éretségit is. plusz valamilyen okjt. És onnan is tudnék egyetemre menni. Nem pont ebből az iskolából, hanem pl egy Budapesti erősebb szakgimiből.Most azon gondolkozok, hogy megérné-e felmenni Budapestre kollégiumba.
2018. jan. 31. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 14 évesen még otthon a helyed a családdal, nem kollégiumban. Még nagyon fiatal vagy és nem lehetsz elég önálló ennyi idősen. Főleg Budapest elég nagy és veszélyes egy fiatal lánynak aki eddig nem ott élt és egyedül kerül oda, szülők nélkül. Keresgess a közelben, de az a fontos, hogy az érettségire minél jobban felkészítsenek. Hiába kapsz OKJ-t,ha az érettségid rossz, akkor onnan már nem tudsz tovább menni.
2018. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tesóm a Zrínyibe járt. Ha oda mennél matekra akkor elvileg Gyimesi Márton lenni az of.d. A tesómnak is ő volt. Elvileg nagyon leza. Persze a suli nehéz,de általában jók az osztaly közösségek.(ugyanolyan gondolkodásmód,határozott jövő kép) Ott van Keszthelyen a Vajda,ami szintén nem rossz suli. Én (ha felvesznek) oda megyek,matekra. Elvileg ez is kemény suli,de persze egy Zrínyi keményebb.
2018. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!