Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PPKE-JÁK, vagy ELTE-ÁJK?

PPKE-JÁK, vagy ELTE-ÁJK?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom..millió kérdés volt már, de nagyon bizonytalan vagyok és már csak pár nap maradt a jelentkezésig.

Szeretnék tanácsokat és vèleményeket, hogy ki melyiket ajánlaná ès miért.

Melyik egyetemen könnyebb elvégezni a jogász képzést (gondolok itt szigorlatokra stb.), milyenek a tanárok, a lehetősègek, munkalehetőségek egyetem allatt, valamint után.

Szívesen fogadok mindent. Köszönöm előre is.


2018. febr. 3. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Jelölj meg amit tudsz, sorrendet módosítani ráérsz júliusban. Érettségi után, fél évvel később egészen más lesz már a hozzáállásod.
2018. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

1. Tanuljátok már meg: jogászképzés egy szó.

2. Később és változathatsz a sorrendenen.


Most, hogy ezeket tisztáztuk elmondom az én tapasztalataimat. Előre leszögezem, hogy nem akarom bántani az ELTE-t, nem is vonom kétségbe az ottani oktatás szinvonalát sőt szerintem is nagyon okos emberek járnak oda és magasan képzett emberek fognak kikerülni onnan. Viszont a tapasztalataim azt mutatják, hogy a Pázmány jobb hely. Én ide járok két és fél éve erről tudok nyilatkozni. Személy szerint nem bántam meg a választásomat. Itt is zseniális oktatók vannak (nem egy egyébként mindkét intézményben tanít) és a szinvonallal sincs probléma. Munkalehetőségek körében pedig ne várd, hogy első évben már egy ügyvédi irodában fogsz dolgozni. Majd ha lesz hatályos jogi tudásod lehet menni gyakornokként ide-oda de az már inkább az egyetemi évek vége fele van. Egyetem után meg ugyanaz vár rád mint a többi jogászra. Nagyon kevesen vannak akik hátast dobnak attól, hogy honnan van a diplomád. Épp úgy lehet lustálkodni mint szorglamsnak lenni mindkét egyetemen. Pázmányon szerintem több az ösztöndíj lehetőség azoknak is akik önköltséges képzésen vannak.

Mindkét hely erős de számonkérésben különböznek. Emlékszem nekem az első vizsgám itt római jog volt és a három ebmer közül akikkel együtt mentem ketten az ELTE-ről jöttek. Elmondásuk szerint sokkal hallgató barátabb volt az itteni vizsga (és egyébként nekem is az eddigi legjobb vizsgaélményem volt). Végezetül mégegyeszer elmondom én nem vagyok az ELTE ellen de ha nem vagy az a tipikus könyékkel törekvő ember akkor nem a te világod lesz szerintem.

2018. febr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%

Ennek a vitának annyira nincs értelme.


Adj egy embernek csak körtét enni.

Adj egy másik embernek csak almát enni.


Majd ugraszd össze őket, hogy döntsék el, melyik a jobb...

Ugye, ugye.


Aki kicsit képben van az emberi természettel, az tudni fogja mi lesz a vége.


Szerintem eleve baromság érvelni az egyik meg a másik mellett, eleve nincs értelme, alapja meg pláne nem.


Magyarországon nincs jó jogászképzés, de tovább megyek, néhány szakon kívül nincs jó felsőoktatási képzés sem.


Aki hanyatt dobja magát attól, hogy az elte-re vagy a pázmányra, vagy tököm tudja hova jár, az valószínűleg nem fogta fel, hogy a magyar, tömegképzésbe nyert felvételt, minden negatívumával együtt.

2018. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le, én nyomtam a zöldre. Várom a további válaszokat,
2018. febr. 4. 10:49
 5/7 anonim válasza:
6%
Inkább ELTE mindenképp.
2018. febr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Miért?
2018. febr. 13. 07:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még inkább a Pázmányt mondanám. Ott sokkal jobban, elmagyarázzák az anyagot, még sokkal humánusabbak , mint az ELTÉ-n. Egy Pázmányos haverom mondta, aki onnan jött második félévbe. Most harmadikosak vagyunk
2020. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!