Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezni másik szakra,...

Átjelentkezni másik szakra, vagy várni 1 évet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel felvesznek idén egy szakra levelezőn. Viszont van egy másik szak ami jobban érdekelne, csak ahhoz nincs meg minden feltétel, hogy idén felvegyenek.


Melyik a logikusabb:

- elkezdeni a szakot amire most felvesznek, és 1 év múlva amikor már megvan minden feltétel, beadni a jelentkezést a másik szakra (és elismertetni a már meglévő tárgyakat)


vagy:


- várni 1 évet és addig megszerezni a hiányzó vizsgát?


Majdnem 40 vagyok, azért nem mindegy az az 1 év.


2018. febr. 6. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Na látod azért jelöltem csak meg olyan szakot ami érdekel így bárhova felvesznek nyertem :-) Szerintem semmi értelme olyanba kezdeni ami nem érdekel..
2018. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a szak is érdekel amire tuti felvennének, azoknak a tárgyaira épül a másik szak, amihez hiányzik egy vizsgám.

De míg az előbbi szak 3 éves és alap diplomát ad, addig a másik szak 5 éves és mester diplomát ad.


Nyilván ha meglenne minden vizsgám akkor egyértelmű lenne a dolog.

Odáig én is eljutottam még tizenévesen, hogy oda jelentkezzek ami érdekel.

2018. febr. 6. 12:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy jól értelmezem e de van egy diplomád és olyan mesterre akarsz menni ami nem elég a meglévő kredit alapján?
2018. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!