Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MOME-BA Fotográfus képzésre...

Pafuy kérdése:

MOME-BA Fotográfus képzésre mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már rengeteg minden fent van a neten, amit egy egyetemről tudni kell. De mégis másabb olyan emberek véleményét olvasni, akik esetleg oda járnak/jártak.

A BA képzésre 180 a kreditpont. De azt nem találtam sehol, hogy esetleg van e kötelező érettségi ami kell ahhoz, hogy bejussak...

És azt hallottam, hogy külön felvételizni kell az egyetemen, nem elég a sikeres érettségi. Ez is érdekelne, hogy ez miből áll és mennyire nehéz? Portfólió kell e?

Egyéb tanácsoknak is nagyon örülnék!

A válaszokat előre köszönöm! :)



2018. febr. 6. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
62%
Művészeti képzéseknél nem az érettségi eredménye számít, hanem az egyetemi felvételi eredménye. Általában 3 részes szokott lenni a felvételi, egy írásbeli, egy szakmai (pl. csinálnod kell egy képet a megadott szempontok szerint) és egy elbeszélgetős (miért akarsz ott tanulni, miért érdekel a fotográfia).
2018. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hogy mire van szükség az adott iskolában, kell-e portfólió, kell-e külön felvételizni, elég-e a sikeres érettségi, ezekre csak az iskola tud hitelesen válaszolni. még ha valaki most oda jár is, akkor sem biztos, hogy az ő korábbi tapasztalatai/emlékei most még érvényesek -> kérdezd meg az iskolától!


odajárók tapasztalatainak megszrezésére szerintem jobb mód, ha keresel egyetemi rendezvényeket, nyíltnapokat, kiállításokat, egyéb programokat, kollégiumot, vagy csak egyszerűen odamész és megpróbálsz megismerni néhány ott tanulót és megkérdezni a tapasztalataikat.


valahol az is a felvételi része ám, hogy ezeket az infókat meg tudod-e szerezni magadnak, mert ha nem megy, akkor nem biztos, hogy ott a helyed.


hogy mi mennyire nehéz, az meg annyira személy függő, hogy erre megint nem fogsz jó választ kapni. ami valakinek könnyű volt, neked simán lehet tök nehéz is. főleg ha totál más fotográfiai és egyéb képzettségi háttérrel vágott bele a felvételibe, mint te.

2018. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!