Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni, ha sehova...

Mit lehet tenni, ha sehova sem vesznek fel, mert nem sikerült a központi felvételim ( összpont 44) igy be sem hivnak szóbelire? Sashegyi Arany jános, Hunfalvy, Petőfi gimikbe jelentkeztem.

Figyelt kérdés

2018. febr. 8. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is pont ennyi lett! Figyi ne keseredj el meg kell próbálni! Én beírtam a gimik mögé 2 szakgimit is (mondjuk gyengébbet mint a Hunfalvy...) és sztem fel is vesznek majd valahova engem. Ha téged sehova nem vesznek fel akkor a maradék iskolák közül kell majd választanod ahol van még hely. Oda majd a szüleiddel kell bemenni és az igazgatónál kell személyesen intézni. Írj be valami gyengébb szakgimit is sztem hogy biztos legyen helyed!! Sok sikert!
2018. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A szintet alacsonyabbra teszed és gyengébb gimiket vagy szakgimiket jelölsz be.

Sajnos a felvételi ilyen, egy dobásod van és az eredményed függvényében kerülsz be a középiskolába.

Egyes gimikben a németes tagozatra (német a főnyelv) alacsonyabb a felvételi pontszám mint az angolra. Talán kezdhetsz ezzel valamit.

2018. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem lehet változtatni,mert a jelentkezési lapokat már továbbitották így marad számomra az aggodás.
2018. febr. 8. 16:47
 4/12 anonim válasza:
Ne aggódj. Az igaz,hogy új iskolát nem de új tagozatot meg lehet jelölni még miután kijön az ideiglenes felvételi rangsor. És valóban jó ötlet esetleg német nyelvet választani, mert összehasonlíthatatlanul kevesebben jelentkeznek rá mint angolra. Szóval ha majd kijön az ideiglenes rangsor, nézzétek meg hogy a megjelölt helyeken hanyadik vagy és ha teljesen esélytelennek látod, új tagozatként jelöljetek meg németes osztályt. A képzés ugyanaz csak nem angolt, hanem németet tanulsz. Sok sikert!
2018. febr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19-ig kell leadni a lapokat. Biztos, hogy már elküldte a suli? Mert ennyibponttal be kellett volna írni valami biztosat. Amúgy nálunk volt tavaly akit sehová sem vettek fel, ő április végén a marsdék helyekből választhatott, mindig kijön a lista hol maradtvhely éscoda lehet jelentkezni.
2018. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el akkor sem, ha esetleg csak gyengébb iskolába sikerül bejutnod.


Ha egy évet kijársz bármilyen suliban, utána át tudod kérni magad erősebb iskolába, ha jók az eredményeid, nem kell újra megírnod a felvételit, csak nyáron megkeresel egy iskolát és beszélsz az igazgatóval. Itt már csak a szimpátián múlik minden, ha szeretne, be tud rakni egy osztályba simán.


Az egyik lány is így jött hozzánk. Előtte járt egy évet egy gyenge suliba nyelvi előkészítőbe (azaz 0. évfolyamra), mert csak oda vették fel. Utána meg onnan jött át a mi osztályunkba (4 osztályos gimi), így újra elkezdte velünk a gimit, mintha egy évvel fiatalabb lett volna. Csak közte volt egy "angolos" éve, amikor megcsinálta a nyelvvizsgát. Az igazgató látta, hogy kedevs értelmes lány, így könnyen felvette. Semmi jelentősége nem volt annak a +1 évnek:)


De biztos úgy is megoldható, hogy ne veszíts évet, ha nem nyelvi előkészítőbe mész.

2018. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,adtatok egy kis reményt,hogy nincs vége mindennek.
2018. febr. 13. 07:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Dehogy van vége, egész jó sulikban is szokott maradni ki hely az első kör után.

Hunfalvyba ha a franciát beírtad oda talán behívnak. Petőfibe is remélem beírtad az általános vagy töri tagozatot, azokra kevesebb a pont kell, ott az első 500 jelentkezőt hívják be szóbelizni. Ha nem írtad be csak pl az angolt akkor sorrend módosításkor vedd fel az általánost meg a törit. Ha véletlen nem vesznek fel sehová, akkor a végleges kihirdetést követő héten jön ki a kimaradt helyek listája. Akkor bizony be kell menni a sulikba és helyet keresni, nyilván ezt szülői segítséggel.A szakgimikben rengeteg hely szokott lenni, de gimikben is azért van.

2018. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy állsz az ideigleneseken?
2018. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A szóbelim és a vitt pontjaim jók,igy kicsit feljöttem.A Hunfalvy a szívem vágya,de nem sok esélyem van(135 ponttal)A szakgimibe és a gyengébb gimibe tuti felvesznek.
2018. márc. 14. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!