Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatnál hogy tudok...

Szakdolgozatnál hogy tudok úrrá lenni azon, hogy már megvan minden anyag, de nem merek nekiállni az írásnak?

Figyelt kérdés

Eddig van már majdnem 160 forrás, de mindig újabb és újabb kérdések jönnek elő, és még mindig úgy érzem, hogy kell még anyag, és nem bírok eljutni odáig hogy elkezdjem írni!


Hónapok óta kínlódok, minden nap leülök, hogy na ma megírok pár oldalt, és még mindig csak a bevezetőnél tartok, mert mi van, ha kiderül írás közben, hogy nem is volt kivitelezhető ötlet a témám?


A konzulenssel sajnos nem tudok beszélni, mert külföldön van, de nem is nagyon akarok, mert már ciki előtte is, hogy még mindig nem adtam le és szeretném már megírni.


Nem értem, miért ekkora para, hiszen elvileg elég anyagom van, és mégis, amikor elkezdem, hogy odaülök, írok, mindent elkezdek olvasni a témában még, csak írni ne kelljen, már magam előtt vagyok nevetséges.


Kérlek, segítsen, akinek ötlete van!



2018. febr. 12. 06:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vázlatot írj először! Ne összefüggő szöveget. Az hátha segít. Szánj rá egy kis időt, és gondolkodj el azon, mit hogyan írsz majd. Agyban kell összeállnia először. Vázlatold le. Utána pontról-pontra neki lehet állni (egy pont csak max pár oldal, tehát kis lépésekben könnyebb lesz, mintha azzal a tudattal ülnél le, hogy most 40 oldal kéne egybefüggően). Ha valami nem stimm, vagy nem logikus, az még a vázlatból kiderül.

De amúgy meg ha írás közben derül ki, az se baj, hisz szerkesztőben kitörölheted vagy beszúrhatsz minden probléma nélkül.

Ha ez vigasztal, én 3szor írtam újra a szakdolimat, ebből egyszer a komplett első fejezetet kitöröltem. :)

2018. febr. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Hogyan lehet 160 forrásod úgy ahogy még le sem tudod határolni a témakört?


Konzulensnek meg lehet e-mailt írni.

2018. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már van vázlatom, írtam egy előzetes tartalmat, hogy mi hova kerüljön.


Attól rettegek, hogy ha kiderül, hogy mégis butaságot gondolok, akkor alkalmatlanná válnék a szakmára.


Le tudtam határolni, ezért van 160 forrás. Viszont élénken figyelem a scolart és a többi kutatói publikációs oldalt, és mindig kijön valami új, amiről úgy érzem, hogy na ez még nagyon kellene, és még mindig ott vagyok, hogy kapkodok, hogy na de még csak ezt, mégcsak azt, hadd olvassam el, és még mindig olvasok, és még mindig nem elég, ez a probléma.


Mindkettőtöknek köszönöm, örülnék még válaszoknak!

2018. febr. 13. 03:39
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem inkább az lesz a probléma, hogy ez a szakdolgozat semmi érdemit nem fog tartalmazni, csak források összeollózása.

Milyen szak, mi a téma?

2018. febr. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne rettegj. Egy témát kb nyolcszázféleképpen lehetne megírni, kidolgozni, te csak egyet írhatsz meg. Ezzel mindenki tisztában van. Ilyen ötlettárakat nem olvasgatnék, mert látod is, hogy csak összezavar. Tökéletesen jól meg tudod írni és nem akkora dolog. Én 3-at írtam (3 szakon) és másnap már semmi jelentősége nem volt. Összeszedett, logikus legyen, értsd, ami le van írva, tudj a témádról beszélni, érvelni, hogy meg tudd védeni, ennyi számít, a többi felesleges turbó.


Csak elkezdeni nehéz, ülj neki, többi könnyebb lesz. A konzulensedet meg nyugodtan zaklasd emailben, ez a dolga, ha már elvállalt.

2018. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valassz ki 10et max 15ot a forrasokbol. Legyen egy íve az egésznek.


Ha kell a forrasokat ollozd a megfelelo helyekre es amikor eljutsz oda, hogy a gondolatmenet osszefuggo es folyamatos akkor ird at a reszeket a sajat szavaiddal.


Kizartas! Elkezdeni a legnehezebb mindent. Az 5. Oldal utan nem birod majd abbahagyni...

2018. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!