Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Germanisztika szakra milyen...

Germanisztika szakra milyen szintű nyelvtudás szükséges? (ELTE)

Figyelt kérdés
Tavaly megcsináltam a B2-t, idén ugye emeltezem németből, de félek, hogy egyetemen nem fogom érteni az órákat, mert nem nyelvi előkészítős suliba járok... Ez mennyire lesz hátrány? Mennyire kell toppon lenni németből, hogy ne szenvedés legyen az egyetem?

2018. febr. 12. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Emelt szintű érettségi kell

belőle

2018. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell nyelvvizsga
2018. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy emelt szintű érettségi kell, de nem mindegy hogy azt tegyük fel 40%-ra írom vagy 80-ra... Tehát a kérdés az, hogy mivel nem jártam nyelvi előkészítős suliba, az mennyire hátrány, egy B2-es tudás elegendő-e a szakra?
2018. ápr. 22. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért nem árt magabiztos nyelvtudással menni. Én elég jól tudtam, amikor felvettek, csináltam C1-es nyelvvizsgát is. De emiatt ne aggódj, nem egy nagy was ist das az egész
2018. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!