Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kb mennyi szociális ösztöndíja...

Kb mennyi szociális ösztöndíjat kaphatok így? Te mennyit kapsz és miért? Milyen ösztöndíjak vannak még?

Figyelt kérdés

Olvasgattam és be kell írni, hogy mennyi az 1 főre jutó jövedelem a családban, de mi van akkor ha az egyetem miatt albérletbe költözök? Hogy jobbak az esélyeim?

Amúgy anyum fizuja kb 110. Tehát 55 ezer lenne az 1 főre jutó.

Rendszeres gyermekvédelmit "kapok" (21 éves vagyok,semmin juttatást nem kapok) és félárva vagyok. Tavaly halmozottan hátrányos helyzetről kaptam papírt idén "csak" hátrányos helyzetű lettem, nem tudom mi alapján mikor semmi nem változott, anyumnak a papír kiállítása után lett munkája.

Hogy járnék jobban? Ha úgy írnám be, hogy egyedül élek és nincs jövedelmem?

Ezt akkor is beírhatom így ha koliba megyek és a koli lesz az ideiglenes lakcímem?

Minden segítség érdekel. Debreceni vagyok és Pestre megyek tanulni Szeptembertől anyum nem tud segíteni. Abból a 110ezerből kb 50 a rezsi és még kb 25-30 az állatoknak a takarmány.



2018. febr. 17. 21:03
 1/2 A kérdező kommentje:
Gazdasági Egyetemre megyek.
2018. febr. 17. 21:05
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha az iskoládban van albérlettámogatás akkor pályázd meg azt is. Amúgy a szoctám minden Egyetemen változó. Én pl Anyámmal élek és tesómmal, szüleim elváltak, Apám nem támogat anyagilag.150-200km- re van a sulim a lakóhelyemtől és így kapok 27.000. Tesóm ugyan ezekkel a paraméterekkel kap 10.000 környékén egy másik Egyetemen. :/
2018. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!