Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kik oktatják a római jogot...

Kik oktatják a római jogot általában?

Figyelt kérdés

PPKE, ELTE. Ez a két egyetem érdekel, hogy milyenek az előadók, hogyan tanítanak, valamint milyenek a vizsgák? Mennyire segítőkèszek a tanàrok?


A másik kérdésem, hogy semmilyen latin tudással hogy lehet boldogulni? Hogyan kezdjek el latint tanulni? Nyelvtan is kell, vagy csak kifejezések?


Köszönöm előre is


2018. febr. 17. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem null kategória a latin tudásom, mégis jelesre abszolváltam a Római jogot! A Benne található kifejezéseket szépen meg kell tanulni és ennyi a latin római jogból :-) Nem kell a nyelvtan és hasonlók :-)


A sima latin vizsga meg abszolválható előzetes tudás nélkül is, nem veszik komolyan :-) Ha valóban véresen komolyan vennék az évfolyam 85% megbukott volna :-)


Tölteléktárgy...nem kell félni :-)

2018. febr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És a római jog tényleg annyira nagyon nehéz, mint amennyire mondják?

2018. febr. 18. 07:57
 3/4 anonim ***** válasza:

A római jog abszolút nem nehéz! A lényeg időben hozzá kell kezdeni, anno én is halottam, hogy delikvens 3 nap alatt tanulta meg, de aki ilyet mond az hazudik! Pláne hogy épp Rómáról jöttem, kérdezgettem ezt azt aztán meg sem tudott szólalni 3 napos barátunk :-) Pedig akinek fotografikus memóriája van annak elég ciki nem de? :-)


A lényeg időben hozzákezdeni, kis részeket átvenni és folyamatosan ismételni...látni az összefüggéseket..a végén annyira belejössz majd, hogy nem tudod abbahagyni a tanulást annyira izgalmas....vizsga után rendesen hiányzott a római jog annyira élvezet volt tanulni....és még valami ne misztifikáld túl, most nehéznek tűnik aláírom, de hidd el utána csak sokkal nehezebb jön! Zárd ki ezt a hülyeséget, hogy ez dönti el, hogy alkalmas vagy-e jogásznak, mert nem igaz...majd a záróvizsgák döntik el, hogy alkalmas vagy-e jogásznak :-) A legtöbben még hánytak is vizsga előtt, mert a tanárok folyamatosan hangoztatták, hogy Róma így meg úgy...mintha nem tanultak volna a tisztelt tanáraink polgári jogot, kereskedelmi jogot és a többit :-) Szóval csak egy sima tárgy..kezdj neki időbe és menni fog!

2018. febr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát úgy gondoltam, hogy ahogy kezdődik az év, el is kezdek tanulni. Napi 1-2 óra szerintem simán megvan, csak valamilyen rendszer szerint kellene tanulni. Ezt egyelőre elképzelni sem bírom. Jegyzeteljek füzetbe, laptopon, szövegkiemelővel húzzam alá stb...
2018. febr. 18. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!