Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolában helyettesítő...

Középiskolában helyettesítő tanár tarthat más órát?

Figyelt kérdés
2. órám történelem, 3. pedig kémia lenne, de elmaradnak és a matek tanár 2 matekot akar tartani. E-naplóba beírhat igazolatlannak, ha a 2. órára nem megyek be? (Korepetáláson lennék, már 1 hete meg lett beszélve)
2018. febr. 21. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor a hiányzó tanár órájának időpontjában mennél a különtanárodhoz.


Igen beírhat igazolatlannak, ráadásul jogosan mert iskolaidőben vagy. Attól, hogy hiányzik egy tanár nem maradnak el az órák. Nem is értem hogy miként is beszéltél meg korepetálást iskolaidőben.

Az iskola tanítási időben felelős érted. Az órarend változtatásának jogát az iskola fenntartja. Egy dupla matekba nem halsz bele és szerintem még jól is jön az érettségi előtt.

2018. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az első 3 órám elmaradt volna. A tanár azt mondta, hogy 3. órában megtartaná kémia helyett, ezért is iktattam be 2.-ba egy matekot a külön tanárommal (ő érthetően el is tudja magyarázni az anyagot). De hát akkor ez nem jön össze. Csak unalmas már, hogy folyamatosan minden óra helyett bejön matekot tartani, amikor nem is olyan órám lenne. Ezen a héten így van 7 (fölösleges) matekom..
2018. febr. 21. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!