Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8. osztályos felvételiző...

8. osztályos felvételiző diákokat szeretnék megkérdezni, hogy ti mennyire nyomjátok meg még ezt a félévet?

Figyelt kérdés
Ugye már sokan túl vannak a felvételin és sokakat már fel is vettek. Nektek mi a minimum amit ettől a félévtől elvártok? Lazábbra veszitek?

2018. márc. 8. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az előző félévben ugye próbáltam jobban tanulni meg minden,azok a tantárgyak amiket néznek mind 4-5 lett szóval elégedett vagyok magammal.Írtam egy (szerintem)egész jó 72 pontos központit,már a szóbeliken is túl vagyok és szinte 100% hogy felvesznek,szóval ebben a félévben már kicsit lazábban veszem a dolgokat.Természetesen nem bukásig meg kettesig de azért most már nem fogok annyi időt ölni a tanulásra.Ha 3,7-8 felett marad az átlagom az már nekem jó lesz.
2018. márc. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én elégedett vagyok az eddigi munkámmal, nagyon jó tanuló voltam ebben a nyolc évben. De komolyan mondom kidolgoztam a belem az elmúlt félévben, mindig mindig csak a felvételi, meg, hogy ötös legyen mindenen, stb. Nagyon jó felvételit írtam, szóbeliken is jól teljesítettem, de köszönöm ennyi elég volt. Nem fogok tanulni ebben a félévben, és nem érdekel mások véleménye. Komolyan, éjszakákon át tanultam, kidolgoztam a belem, mostmár hagyjanak engem békén. Szeretném kiélvezni ezt a pár hónapot még a barátaimmal, mert soha többé nem leszek velük így együtt. És ebben nem fog meggátolni az iskola, meg a tanárok hegyibeszédei, meg a rossz jegyek. Nem számítanak ezek a jegyek már sehova. Világ életemben csupa ötös volt a bizonyítványomban, de mostmár nem izgat, azon se csodálkoznék ha pár hármas összejönne évvégére. De tényleg már nem érdekel, ezt a félévet megérdemlem, hogy pihenéssel töltsem el, mert utána gimin megint gürizhetek mint az állat, utána való egyetemről ne is beszéljünk. Szóval én ezt ajánlom neked is kedves kérdező és a többi, drága nyolcadikos sorstársamnak is! Élvezzétek ki ezt a kis időt a barátaitokkal, tegyétek azt amiben örömötöket lelitek!
2018. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek teljesen igaza van. Ha úgy gondolod, hogy te jó helyre kerültél (de még akkor is, ha nem oda, ahova szerettél volna), és megérdemelsz egy jó nagy pihenőt, akkor felesleges. Ez már tényleg nem számít sehova (de azért ne bukjon meg senki). A jelenlegi általános iskolámban (8.-os vagyok) nem túl megerőltető 5-ösnek lenni (legalábbis számomra), alig tanulok max. 2-3 órát naponta, és így is kitűnő vagyok, szóval ilyen szempontból szerencsésnek mondhatom magam. Ha bárki úgy gondolja, akkor nem muszáj ezt a félévet agyba-főbe tanulással tölteni (nem is kell). Esetleg annyit segíthetsz magadon (én is ezt teszem), hogy megkeresed a TZ-kat az interneten, amiket szoktatok írni, és akkor közel nem kell annyit tanulni, mint amúgy.
2018. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Há én mondjuk az előző félévben nem tanultam sokat magára az iskolára, inkább csak nagyon sok felvételi feladatot csináltam+magántanár meg minden, de legalább meglett az eredménye. Mostmár sokkal több szabad időm van, végre mehetek többször úszni stb... Viszont, hogy most megjelent a tavasz, nagyon durván van motivációm mindenhez, beleértve a tanulást is. Én mondjuk ezt a félévet is szeretném jól teljesíteni, ugyanis meglehet akkor a 8 év kitűnő, és akkor kapok majd év végén valami kitüntetésszerűt vagy mi. Szóval nekem ott lebeg a szemem előtt ez a cél, úgyhogy ugyanúgy tanulni fogok. Persze ugyanúgy megértem, hogy sokan ilyenkor lazítanak, néha én is ki tudnám hajítani a tankönyveimet a harmadikról :D De hát ha én kitűztem ezt a célt magam elé akkor teljesíteni is fogom. Amúgy az osztálytársaim nagy része lazábbra vette, bár a fiúk nagy része az előző félévben sem tanult sokat... De amúgy ennek a félévnek már mondjuk nagyon nagy tétje nincsen, szóval az sem baj, ha ront az ember, csak ne nagyon sokat
2018. márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Én igazából ugyanannyit tanulok, mint előző félévben: semennyit. :D

Nyelvi tagozatra jártam, nyelvből világéletemben kitűnő voltam/vagyok, kémiából és biológiából úgyszintén (ilyen irányban is tanulok tovább), a magyarhoz tehetségem van a tanárom szerint, de én veszettül utálom a tárgyat, a matek, fizika, töri is megy, földrajzból semmit sem tanulunk, a többi tantárgy meg csupán tölteléknek van ott. Nulla tanulással (annál több valódi tudással) tartom a 4,7-es átlagom, és nézem a sok szerencsétlent, akik képesek voltak négy tárgyból is bukni. :D Bár a felvételim nem lett a legjobb, egy jó szóbelivel sikerült a megyém legerősebb gimijébe felvételt nyernem, bár az már a jövő zenéje, hogy bírni fogom-e. :D A kérdésedre visszatérve, ebben a félévben még lazábbra vettem a dolgokat, szinte aludni járok már csak a suliba (szerencsére a tanárok nem szólnak meg miatta), meg röhögni az osztálytársaim közt zajló Mónika-shown. :D

2018. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!