Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Radnótisok! Ti mit...

Szegedi Radnótisok! Ti mit szerettek/nem szerettek a sulitokban?

Figyelt kérdés

2018. márc. 8. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt utálom, amit szeretek is benne.

Sokat várnak el, sokat kell letenni az asztalra.

2018. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok Radnótis ismerősöm volt. Szerették nagyon, de a belüket is kitanulták.
2018. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 2 éve végeztem ott, speciális matematika tagozaton és nagyon megbántam, hogy oda mentem. Az utolsó év nekem nagyon rossz volt. Tény, hogy bizonyos értelemben összetartó a közösség, és most egyetemen jól jön, hogy hozzászoktam a tanuláshoz, de a tapasztalatom inkább negatív, mint pozitív tapasztalatom van.

1. Rengeteg a kétszínű, képmutató, sznob ember. Persze ilyenek mindenhol vannak de a Radnótiban valahogy összegyűjtik őket. Mindenki ajfonokkal rohangal, márkás ruhái vannak,orvos per ügyvéd szülők stb.nekem volt olyan osztalytarsam aki az anyja bmwjével jött szerenádozni,és azzal próbált imponálni egy lánynak, hogy neki milyen drága telefonja van amit amugy a szülei vettek neki. Állandóan egymás fúrása, kibeszélése és a hisztizés ment, a barátságok is sokszor külső alapján kötődnek.

2. A tanulmányi követelmények sokszor irreálisan magasak. Én vállalati pénzügyek vizsgára nem készültem annyit, mint a töri érettségire és ez nem hiszem hogy az egyetem hibája.

3. A nyelvoktatas teljesen tanárfüggő. Volt nagyon jó tanárom, de volt brutálisan ratyi is, aki ugyanazt a szót kb 70szer tanította meg a 6 ev alatt. Végül átkértem magam kezdőből, haladó csoportba mert nem bírtam már ott😅😅 és a 94%-os emelt német érettségit sem a radnotis tudasbol hoztam össze, csoporttarsaime 70% körül volt.

4. Engem halálra piszkáltak egy időben, oké én is csináltam furcsa dolgokat sőt, de azért enyhén sokat kaptam vissza. Ez igazából mondjuk az első ponthoz illik.

Persze van pár dolog, amire szivesen emlékszem vagy pár évfolyam- vagy osztálytárs, akivel jóban lettem de én sose mennék még egyszer oda. Engem beteggé tett az az iskola.

2018. máj. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Még csak kilencedikes vagyok de én ezt nem vettem észre csak az M eseknél...Lehet én látom rosszul #noofense

2019. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az utolsó előttihez szólnék, bár már biztos nem látja...

A töri érettségi(és minden érettségi) központi,nem az iskola találja ki..tehát arra az érettségre minden iskolában ugyan annyit kellett volna tanulni.

Az én véleményem egyébként, hogy igen, kemény, de meg lesz a gyümölcse.Szerintem egy Radnótis sem bukott még ki az egyetemről amiatt, hogy nem tanult volna.

2019. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, látom, amit írtál. Annyira imádom, amikor ezzel jönnek, mint amivel te is. Igen ez igaz, hogy az érettségi központi, de a szóbeli tételeket részben a tanárok állítják össze, csak meg van adva, hogy melyek azok a kritikus szerzők/művek, akikről mindenképp kell tétel.(már persze ha jól emlékszem). A tétel részletezettsége és az osztályzás szigorúsága viszont már elég tanárfüggő tud lenni.

Az a folyamat pedig, ahogy felkészítenek az érettségire, teljesen iskolafüggő. Persze jobb, ha több segítséget kap valaki, de cserébe az elvárások sokka magasabbak, már-már indokolatlanul magasak. (Ez is tanárfüggő, a mi 12 oldalas magyartételeket magoltató drága, imádott volt ofőnk már nem tanít ha jol tudom. )

Kedves 4es, en eppen Mes voltam de ezt azt hiszem, írtam is. A többi osztályt nem ismertem belülről.

2019. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!