Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a plágiumról...

Mi a véleményetek a plágiumról, a plagizáló hallgatókról?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehet rá bármilyen mentség, enyhítő körülmény? (Pl. túlterheltség vagy kutatásmódszertani alapozás hiánya?)


Az én véleményem, hogy nem, illetve egy elsős BA-s hallgatótól még elnézném, de pl. egy MA-s sz


2018. márc. 10. 05:03
 1/8 A kérdező kommentje:
...MA-s szakdolgozótól már semmilyen körülmények között. Sem a plágiumot, sem a hivatkozási anomáliákat.
2018. márc. 10. 05:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mekkora szintű volt a plágium.

Velem is előfordult, hogy beraktam egy idézetet de közbe jött valami, így ezzel párhuzamosan a hivatkozás elmaradt majd amikor visszaültem a gép elé, írtam tovább.

Emberek vagyunk... :)


Persze az már más ha az egész munka más szüleménye. Arra nincs mentség.

Van azért rá idő, csak sokan lusták..

2018. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én BA-s szinten sem tartom elfogadhatónak

Más kérdés, hogy egy kezdő egyetemista esetében az oktatók feladata megtanítani, hogy kell a forrásokat megfelelően használni, hogyan kell hivatkozni, átvenni stb.

2018. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem elfogadható semmilyen szinten. Az ilyen hallgatókat azonnal szankcionálnám, és 10 évre kizárnám a teljes felsőoktatásból.
2018. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Velem is előfordult már, hogy elmaradt egy hivatkozás. Pl. az angol nyelvű szöveget hivatkoztam, de a magyar fordítást nem. (Mondjuk alapvetően angol nyelvű szövegekkel dolgozom, nem feltűnő, nem gáz, de ebben az esetben nagyban támaszkodtam a magyar fordításra.) Vagy szemináriumi dolgozatban egy parafrázisnál hiányzott lábjegyzet, amit a publikációban már rendesen pótoltam. Ez szerintem még a legnagyobbakkal is előfordul, és ebből nem is csinálnék ügyet, ha egyébként a dolgozat egésze körültekintően alapos, akkor ez tuti figyelmetlenség, ami becsúszott. :-) Nyilván olyan dolgozatokra gondolok, amelyek következetes módszerességgel "tévednek", akár szándékosan, akár szándékolatlanul. Külföldi egyetemeken egyébként zérótolerancia van, tudtommal.


Én BA-s szinten, de csak az 1. évben pontosan a tanulási fázis miatt nem kezelném szigorral. Ennek persze feltétele lenne egy jó kutatásmódszertani alapozás. Egy MA-s viszont már legalább egy BA-s szakdolgozatot eredményesen megírt, megvédett, és ha máshonnan nem, az általa olvasott tanulmányokból látnia kell, mi a hivatkozási normarendszer.

2018. márc. 11. 07:13
 6/8 anonim ***** válasza:
"Én BA-s szinten, de csak az 1. évben pontosan a tanulási fázis miatt nem kezelném szigorral" - azzal csak azt tanítanád meg nekik, hogy lehet. Az oktató még konzultáció alatt figyelmeztethet, ha korrekció kell, de a beadott anyag legyen rendesen összerakva. Azért a plagizációt elkerülni nem egy olyan nagyon-nagy tudomány:)
2018. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az a véleményem hogy amatőrök :-) Úgy kell csinálni hogy ne bukjon le az illető pl profival megíratni, betanulni..sose derül ki és nagyon sokan így csinálják...különben pl jogon orvosin ott van jó pár államvizsga nem a szakdoga dönti el megkapod-e a diplomád hanem a sok államvizsga! Mindenki úgy csinál mintha a szakdoga védése után nem kellene 4-5-6 tárgyból záróvizsgázni keményen a diplomáért!
2018. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, de az orvosin a szakdolgozat az államvizsgákhoz képest kis tudományos esszé -- már az elmondásod alapján ezt gyanítom. A természet-, bölcsészet- és társadalomtudományi szakoknál viszont valóban "tétje" van, a legtöbb helyen a szakdolgozat = államvizsga. Különösen igaz ez, ha valaki doktorizni is akar a témájából: mondhatnánk, hogy csak magát csapja be, de igazából másokat is megvezet.
2018. márc. 16. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!