Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mitől függ, hogy szakváltásnál...

Mitől függ, hogy szakváltásnál megmarad-e az államilag támogatott, ösztöndíjas jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Teljesítettem minden feltételét a szakváltásnak. Ha a szakon, amire átmennél, van megüresedett államis hely, akkor oda átvesznek? Eddig államin voltam, és továbbra is azon szeretnék maradni. Az átlagot is nézik?

Előre is köszi!



2018. márc. 12. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Átsorolás mindig csak a tavaszi vizsgaidőszak után van a nyáron.

A TVSZ-ben rögzített valamelyik átlag (index) (általában az összesített korrigált kreditindex) alapján felállítanak egy rangsort. És ha van üresedés az államis helyekből, akkor a rangsorban az elsőt, illetve a következőket veszik fel, ameddig van hely.

2018. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! A TO-t is felhívtam, ott azt mondták, megmarad az államilag támogatott viszony.
2018. márc. 12. 18:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet van üres hely az adott szakon, ahova nem pályázik fizetős. Ha van hely átvesznek, ha a listán nincs előrébb nálad senki, az üres helyek függvényében.

Általában nem marad az államilag támogatott hely, de lehetnek szerencsés pillanatok, amikor van szabad hely, de nincs fizetős, aki pályázik rá.

2018. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!