Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy 10 oldalas forrásból...

Ha egy 10 oldalas forrásból írok hogyan hivatkozzak szakdolgozatban?

Figyelt kérdés
78-88. oldalig le van írva amit én is szeretnék bele tenni a szakdogámba persze nem szó szerint begépelve hanem számomra a lényeget ... értelmesen , próbálom saját szavakkal , le rövidítve de nagyjából ugyanazt akkor elég a szerző és dátum? vagy oldal is kell ? mert ugye nem szó szerint szeretném leírni azt a 10 oldalt de nyilván van amit nem tudok átfogalmazni és lesz ami ugynaz de hagyok is ki részeket ugrok át de a legtöbb dolgot le kell írjam belőle
2018. márc. 12. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Sulitól és szaktól függ, hogy milyen megkötések vannak a hivatkozásra. Azt kell megnézni.
2018. márc. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szövegközti hivatkozásnál szerzőt és évszámot kell feltüntetni


Szó szerintinél oldolszám vesszővel ( Krugmann 2003, 88.o.)


Kettő szerző esetén ( Ketskeméty- Izsó 2004 )


3 v több szerző eseténél ( Capello et all 2009 )


ezt értem csak azt nem h én találtam egy jó anyagrészt amit kb 8- 10 oldalon keresztül ír le a könyvben de nem szórul szóra szeretném át gépelni hanem a lényeget megfogva néhány szót helyetesítve de tartalomba ugyanaz és ha mögé írom a( szerzőt, dátumot ) az ugy jó ? nem kell oldalszám pl 78-88-ig ugye ? mert nem az egészet szeretném szorul szóra henem abból a 10 oldalból ami nekem átjön és normálisan le van írva többen mondták h 10 oldalt ne vegyek ki de itt van érthetően leírva az egész 5 könyvből csipegessek ki inkább 1 kicsit ? nekem az ennyira nem kerek .... egy folyamatot szeretnék leírni

2018. márc. 13. 06:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Oldalakra is hivatkozni kell - de nagyon nem elegáns, nem ajánlom, légy igényesebb!
2018. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

mármint az nem elegáns ha én 10 oldalt kiveszek ? ergo egy ötödikes is megtudja ezt tenni ?

végre találtam egy jó oldalt ahol normálisan le van írva akkor hogyan szedjem össze 5 különböző forrásból ? nekem az úgy annyira össze vissza van h innen is egy kicsi onnan is aztan nekem olyan zavarosnak tűnik

2018. márc. 13. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!