Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben a helyzetben felelősségr...

Ebben a helyzetben felelősségre vonható-e a tanár? 18/L

Figyelt kérdés

Hiába állapították meg rólam egy vizsgálat során, hogy diszkalkuliás vagyok, a törvényben foglaltak alapján már nem kaphatok felmentést a matematika érettségi alól, a kései határidő miatt.

Évekig szenvedtem a matematikával, a tanárom pedig újra és újra megállapította, hogy egyszerűen csak lusta vagyok és nem tanulok, nem gyakorolok otthon semmit a dolgozatokra.

Idén ( de ezúttal sem a matektanárom, hanem édesanyám ösztönzésére) elmentem egy diszkalkulia vizsgálatra, ahol fény derült arra, hogy nem a lustaságom volt az oka,hogy annyi éven át szenvedtem a matekkal.

Felmentést nem kapok, mert az erről szóló nyilatkozatot fél évvel az érettségit megelőzően kellett volna benyújtani és kifutottunk az időből.

Mulasztásnak számít-e az, hogy a matektanárom 7 éven keresztül nem küldött el vizsgálatra, amikor nyilvánvaló volt a probléma?

Rendszeresen megalázott az osztály előtt, trehánynak,lustának nevezett társaim és a kollégái előtt is, ami lelkileg sem volt könnyű.

Hiába állok minden másból ötösre, a jövőm a matekérettségi miatt széthullni látszik.


2018. márc. 16. 19:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Erdekes, tehat fizikabol is otos vagy?
2018. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem a tanárnak kell vizsgálatokra küldeni a gyereket, hanem a szülőnek kell elvinnie. A tanár dolga a tanítás. te átgondoltad egyáltalán, hogy mit kérdeztél? Persze most azt várod, hogy mindenki a tanár torkának essen, mert most az a divat. De ami a ti saratok azt vállaljátok fel, leginkább a szüleid.
2018. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
ha 5-sre állsz matekból is , ha diszkalkuliás vagy ha nem kettesre meg tudod csinálni.. a matekérettségit is.
2018. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
am ha éerettségiig eljutottál , kettes matekot simán összetudsz hozni.
2018. márc. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Amikor a tanár éveken keresztül a szülőnek is azt állítja, hogy a gyerek a lusta, ő az, aki nem tanul, akkor persze, hogy a szülő ezt elhiszi. Pláne azért, mert se én, se a szüleim nem tudták, hogy létezik ilyen vizsgálat, egészen addig, amíg az igazgatónő nem szólt.

Úgy gondolom, ez nem a szüleim kompetenciája, hanem a tanáré, aki ebben mélyen benne van és aki nap, mint nap találkozik ilyen diákokkal.

2018. márc. 16. 19:54
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
De tényleg hogy lehetsz fizikából, kémiából ötös ha matekból buksz? Ugyanis ezek is számolgatós tárgyak.
2018. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Rosszul gondolod. A matektanár matekot tanít, sem kötelessége, sem kompetencája nincs megállíptani, hogy diszkalkuliás vagy. Téma lezárva.
2018. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Idén nincsen se fizikám, se kémiám, így vagyok minden másból ötös.
2018. márc. 16. 20:05
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló, a tanár felelősséggel tartozik egy diákért.Ebben a felelősségben épp úgy benne foglaltatik a tanítás, mint az esetleges problémák kiszűrése.

Nem vagyok a tanárok ellen, de ami ebben a helyzetben történt, az egy súlyos mulasztásra vall és sajnos a helyzet koránt sem annyira egyszerű, hogy csupán egyetlen nézőpontból vizsgáljuk meg és ennyivel lezárjuk.

2018. márc. 16. 20:10
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytársam diszkalkuliás, diszlexiás és diszgráfiás volt, meg tudta csinálni az érettségit. Igaz, nem ötösre, hanem kettesre, de nem akart felsőoktatásban továbbtanulni.

Attól, hogy matekból kettes vagy, még nem fog széthullani a jövőd, ne aggódj, feküdj rá azokra a tárgyakra, amik mennek, matekból meg próbálj meg tartani egy kettes-hármas szintet, aztán a továbbtanulásnál olyan szakra menj, ahova nem kell a matek.

Nyilván rosszul esik, hogy évekig hallgatod a tanártól, hogy lusta vagy, aztán kiderül, hogy tényleg nem a te hibád, de most ezen túl kell lépned, esetleg megemlítheted neki, ha nagyon akarod, és úgy érzed, ettől jobban fogod érezni magad.

Amúgy a diszkalkulia általában alsó tagozatban már kiderül, így aki eljut a középiskoláig matekból, annál általában nagyon kicsi az esélye a diszkalkuliának, valószínűleg a te tanárod is ezért gondolta azt, hogy egyszerűen lusta vagy.

2018. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!