Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Karinthy mennyire erős...

A Karinthy mennyire erős gimi? Angolra mennék oda, azt negyedik osztály óta tanulom (hetedikes vagyok). A többi tantárgyból is nagyon erősen hajtanak, vagy csak angolból azon a tagozaton?

Figyelt kérdés

Félévkor 3 négyesem lett (matek, fizika és nyelvtan, utóbbiból csak azért mert kaptam pár egyest felszereléshiányokra, amúgy megy), angol dicséretes ötös, egy négyesem sem volt. Tanulni nem nagyon szoktam otthon, elég, ha órán figyelek... Szerintetek nem lenne nehéz ez az iskola? Illetve a kéttannyelvűre milyen tudásszintről kéne menni? Mert félek, hogy az enyém nem lenne addigra elég. (Jelenleg most hetedikben a Project 3 könyvből tanulunk, negyedikben valamilyen Smart könyvünk volt, ilyen teknősös, nem tudom pontosan ez- e a neve. Tehát jövőre a Project 4-ből tanulnánk). Még így is én többet tudok angolból, mint az osztálytársaim, mert én minden nap használom (vannak külföldi barátaim, akikkel angolul vagy olaszul chatelek, illetve mivel hatalmas Shawn Mendes rajongó vagyok, ott is angolul informálódok mindenről). Attól is félek még, hogy a matek nem fog angolul menni. Most éppen négyes lettem. De majd sokkal jobban belehúzok ettől a félévtől.


Szerintetek megérné, nem rontanám le a jegyeim? Nyilván kilencedikben nehezebb a tananyag.


És még valami: milyen tárgyakat tanítanak angolul?



2018. márc. 18. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia a matekra gyúrj rá nagyon keményen. Nem tudom, mi a gyengéd, de esetleg egy magántanárhoz érdemes lenne elmenni, tudom, hogy ez fizetős, de kérdezd meg a sulidban a tanárokat és lehet, hogy ők olcsóbban is elvállalnak téged, mint egy külsős. Csinálgasd a felvételiket, legyél magaddal szigorú! Ne pontozd fel magad, mert a tanárok sem fognak, akik javítják a felvételidet. Gyakorold a logikai feladatokat, mértékegység átváltás, tudd az összes síkidomnak a terület és kerület kiszámítási módszerét és a testeknek is a térfogatát és felszínét.Szerintem az angol miatt ne izgulj, hiszen írtad minden nap használod és tudsz kommunikálni, és ez a legfontosabb egy nyelvben. Én azt javasolnám, hogy nyolcadikban járj a Karinthyba előkészítőre, sokan mondják, hogy ez fölösleges , de egyáltalán nem az, olyan feladatokat gyakoroltunk, ami az írásbelin később pedig a szóbelin volt. Az a te döntésed, hogy hol írod, a Karinthyban, vagy egy gyengébb gimiben. Én a Karinthyban írtam, nekem a fogalmazásom 7/10 pont lett, de osztálytársaimnak, akik nem ott írták, és nálam gyengébb képességűek 10/10 meg 9/10 pont lett.
2018. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 82 pont lett az írásbelim, egyik ismerősünk fiának, aki nem ott írta 91, de ő a szóbelire 40/50 pontot kapott én meg 47/50.
2018. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A második választ is én írtam meg az elsőt is. A második az elsőnek a folytatása, csak az elsőnek lemaradt a vége.
2018. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi. Meg annyi, hogy melyik targyakat tanitjak angolul?
2018. márc. 18. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Angol kéttanra akár kezdő angollal is lehet jelentkezni, megtanítják az első évben. Amugy ne aggódj, olyan nehéz bejutni, hogy akit végül felvesznek biztos, hogy odavaló, bírni fogja. Persze sokat kell tanulni, a csak odafigyelek órán itt már nem fog működni.
2018. márc. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Általában a földrajz,töri,matek tantárgyakat oktatják angolul. Én magyar-francia kéttanba járok és nekünk ezek a tantárgyak vannak francia nyelven.
2018. márc. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt hogy melyik tantárgyak vannak angolul, a honlapon a felvételi tájékoztatón meg tudod nézni. Asszem matek, biosz, fizika, célnyelvi civilizáció, földrajz és töri. De nem biztos. Én most 8.os vagyok, az ideiglenesen 94. Elvileg ezzel már felvettek, szóval nagyon örülök. Tavaly az utolsó angol kéttannyelvűn 130. volt. Nekem megy a matek, de a felvételit most kicsit elrontottam, 43 pont lett. Ennek nem örültem mert amiket előtte csináltam az mind 45 vagy afölött volt. A magyarom 42 lett. Hozott pontok 49, és a szóbeli 38 lett. Szóbelinél inkább a matek volt nehéz, logikai feladat, meg igaz hamisos volt, amiben nehéz példák voltak. A magyaron verselemzés, de nem kell irodalomtanár szinten, csak a történetet, utána kapsz egy témát és arról kell beszélned. A mi sulinkbol többen megyünk oda, és van egy osztálytársam, akinek 1 ponttal van kevesebbje, de 10 hellyel lentebb van. Itt nagyon szoros a mezőny, az is számít, hogy szüleid, vagy tesód járt e oda. Hát kb ennyi, sok sikert jövőre! 🙂
2018. márc. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindenkinek!
2018. márc. 19. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!