Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ügyvédnek hogy lehet tanulni?...

Benxe_7 kérdése:

Ügyvédnek hogy lehet tanulni? Csak egyetemen, vagy már középiskolában is van rá valamilyen szak?

Figyelt kérdés
Egyetem, ügyvéd, továbbtanulás
2018. márc. 22. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában nincs ilyen, egyetemen van csak jogász szak és utána még pár év mire ügyvéd lehetsz (hogy pontosan a diploma után mi kell még ahhoz hogy ügyvéd lehess passzolom, az biztos hogy jogász leszel először).
2018. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyetem.

Jogász képzés.

2018. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Én jogásznak tanulok. 2 évem van még. Azután kell ügyvédjelöltként dolgozni, neten fenn van, hogy hány évig. Összesen azt hiszem 3 év szakmai tapasztalat kell.

Van egy középiskolás lány ismerősöm, aki ügyvéd szeretne lenni szintén. Neki második nyelvként a latint ajánlották a gimnáziumban. Én nem ajánlom, halál felesleges. Nekünk 2 szemeszter latin volt csak, az is a római jog miatt. Bőven elég, nem kell különórákat venni vagy ilyesmi.

Ha tényleg jogász/ügyvéd szeretnél lenni, ajánlom, hogy szeresd a történelmet. :)

2018. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatból, de első lépésnek elég kitűznöd a felvegyenek az egyetemre azután elég lesz a vizsgáidat túlélni és végül amikor mindet abszolváltad legyen a cél a záróvizsgák abszolválása!


Dicséretes, hogy ügyvéd szeretnél lenni, de még most elképzelésed sincs mennyire rögös út vezet odáig amíg elmondhatod magadról, hogy ügyvéd vagyok!


egy végzős joghallgató!

2018. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!☺
2018. márc. 24. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!