Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon hogy alakul a Schönherz...

Vajon hogy alakul a Schönherz kollégiumba a bekerülési ponthatár?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a VIK-re jelentkeztem, és kollégista szeretnék lenni mindenképpen, mert nem nagyon engedhetünk meg albérletet Pesten (sajnos vidéki vagyok). A Schönherzbe kerülnek a VIK-esek úgy tudom, és ahogy néztem tavaly 435 volt a tanulmányi alapú felvétel. Van valakinek tapasztalata hogy idén mennyi lesz ? Várható emelkedés vagy csökkenés? Ahogy számolgattam, ha viszonylag jól írom meg az érettségiket pont olyan 440 pontom lesz, ha jól, ahogy szeretném, akkor kb 460. Az utóbbival nem aggódnék, de az előbbivel nagyon is. Esetleg akinek van rálátása tud segíteni? Illetve szociális alapon mennyire nehéz bekerülni? (3 testvérem van, illetve durván 150km-re lakom Pesttől, de nem tudom mi számít igazán bele)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 22. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Első félévben a legkönnyebb bekerülni, aztán egyre nehezebb lesz.

Ha átmennek mínuszba a szociális pontjaid, mert 85 ezer Ft felett van az egy főre jutó átlagjövedelem, akkor szociális alapon valószínűleg nem tudsz bekerülni.

Nem egy szociális szolgálat, szociális alapon nehéz bekerülni, ahhoz elég alacsony jövedelem kell.


Senkit nem érdekel, hol laksz. Teljesen mindegy a bekerülés szempontjából, ez minimális pontszámot jelent csak.


Egyre magasabb lesznek a pontszámok, mert egyre több hallgatót vesznek fel, most már olyan 1500 hallgatót fognak felvenni és a kolesz helyek nem nőttek, hiszen az Sch-t nem lehet megnagyobbítani.


Még nem késő sorrendet módosítanod és másik egyetemet választanod.

2018. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerinted mennyivel fog emelkedni?
2018. márc. 22. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok kolis, így nincs tapasztalatom, de szerintem első félévben ezekkel, amiket leírtál, simán be fogsz kerülni. Ha mégsem sikerülne, akkor még mindig bérelhetsz csak 1 szobát, akár többedmagaddal (koli feeling), és úgy nem olyan drága. Amúgy nemrég kaptam egy e-mailt, ami így kezdődik:

"Kedves Hallgatók!


Az idei félévben a megszokott tendenciáktól eltérően a BME kollégiumainak kapacitása nincs teljesen kihasználva, így jelenleg több üres férőhely is van. Ezen férőhelyekre utólagos jelentkezést lehet leadni. Férőhelyre jelentkezni emailben lehet, minden hallgatónak a saját kari hallgatói képviseleténél. A férőhelyek odaítélése jelentkezési sorrendben történik."


Szóval én nem aggódnék.

2018. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Durván 280 hely van fenntartva a gólyáknak az Sch-ban.

Ez nem bővíthető az Sch-ban.

1500 hallgatónak, illetve ebből kollégiumba jelentkezőnek van ennyi hely. Ebből kb 1/3 részt vesznek fel tanulmányi alapon és legfeljebb 2/3 részt szociális alapon, ahol döntő az 1 főre jutó nettó átlagjövedelem, ami 80.001 Ft felett átmegy már mínusz pontokba. Amennyiben az összpontszámod 0 alatti, akkor nem vesznek fel szociális alapon.


A kollégiumba jelentkezők közül az első 90-ben kell benne legyél a felvételi pontjaid alapján, hogy bekerülj tanulmányi alapon. Volt már 435-nél magasabb ponthatár néhány éve, pedig akkor még lényegesen kevesebb hallgatót vettek fel a karra. A lényeg a rangsor, hogy a 90-ben benne legyél és ekörül lesz a ponthatár.


A BME kollégiumai ebben a félévben valóban nincsenek kihasználva. de az első két hónapot, tehát februártól mostanáig valahol el kell töltenie azoknak, akiket nem vettek fel a koleszba. Ők elmentek albiba. Albi meg jó esetben csak fél évre van, fél évnél kevesebb időre nehéz találni. Tehát akinek el kellett mennie albiba, ők elkötelezték magukat fél évre (5-6) hónapra, így hiába üresednek meg a helyek 2 hónap múlva, ők nem tudnak beköltözni, de ezek a helyek nem az Sch-ban üresedtek meg, ott még mindig vannak a várólistán, akik eddig nem kerültek be, de már ide valószínűleg a várólistáról nem is fognak bekerülni ebben a félévben.

2018. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!