Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogy kell tanulmányi...

Egyetemen hogy kell tanulmányi átlagot, ösztöndíj indexet számolni?

Figyelt kérdés

Találtam a neten kalkulátort is, de nem igazán értem.


Előző félévben nem sikerült egy tárgyam, ami miatt most nem tudtam két tárgyat felvenni. Ezt hogy számolja a rendszer?


Mi a helyzet a szabadon választható, illetv a 0 kredites tárgyakkal? Azok is beleszámítanak?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. márc. 28. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Tanulmányi átlagot kredit*jegy tantárgyanként kiszámolva, összeadva, majd pedig a felvett kreditek számával elosztva tudsz számolni.

Nálunk a kötelező tárgyak 1,2es szorzóval szerepelnek, míg a szabadon választható tárgyak 1,0val vannak súlyozva.

2018. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a válaszod!

Akkor a 0 kredites tágyakat úgy tekintjük, hogy a jegyet 0-val kell beszorozni, tehát 0, ezért nem számít?

2018. márc. 28. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetemenként, sőt egy intézményen belül karonként változó, hogyan számolják a tanulmányi ösztöndíjhoz az átlagot, mit néznek. Van, ahol sima átlag van, van, ahol valamilyen módon súlyozottat néznek, máshol viszont fura és hosszú képletekkel számolódik ki az ösztöndíjindex. Szóval nem lehet így válaszolni a kérdésedre.
2018. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!