Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány százaléktól kettes a...

Hány százaléktól kettes a magyar szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Van már 62 pontom az írásbelirol, de asszem szóbelin ezután is van egy minimum %, amit el kell érni, hogy érvényes legyen. Tud vki errol vmit?
2010. jún. 11. 12:40
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Sorstárs!
2010. jún. 11. 13:40
 22/28 A kérdező kommentje:
Az angolom 95%-os lett, a matekot megírtam hármasra, remélem, a törim is lesz egy 75%, na de az irodalom annyira nem az én világom! Meg persze lusta is vagyok :))
2010. jún. 11. 13:45
 23/28 anonim ***** válasza:
én a töritől jobban tartok :)
2010. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
hova mennél?
2010. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Bö-bö-bölcsééész? Hát neharagudj de akkor egy icipicit összekéne szedned magad.

Az életmű az adott alkotó életében megírt műveinek jellegzetes vonásait, ars poeticáit érti (lehet hogy csak ciklusra kérdeznek nálatok, attólfügg hogy adta ki a tanár) (pl Petőfi- forradalmi látomás költészet)

A portré: adott alkotó adott szokványos "ábrázolásmódja" nem találok hirtelen jobb szót... szval a lényeg h ami rá nagyon jellemző vonások (pl: Móricz újszerű parasztábrázolása)

A látásmd pedig: adott alkotó hogyan fejezi ki véleményét külüönböző dolgokról (pl örkény egyperceseinek groteszk látásmódja a világ fonákságairól, és ennek kifejezése)


...nem akarlak elkeseríteni de bölcsész karra készülsz ezeket nagyon kéne tudnod...

2010. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
69%
Annyit tennék hozzá, hogy szöveggyűjteményt hivatalosan csak a felkészülésnél lehet használni, a feleletnél NEM.
2010. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy lehet, sőt, kell is. De nem akarnék vitába szállni, nem csináltam hosszas kutatómunkát az ügy érdekében:9 De probafeleletnél leszidott a tanár hogy nem vittem magammal a könyvet... Nekünk azt mondták kell.
2010. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Szutymar válasza:
Itt megtalálod, hogy hány pont / százalék kell írásbelin és szóbelin a ketteshez :) [link]
2014. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!