Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » VIII. ker. Vörösmarty Gimnáziu...

VIII. ker. Vörösmarty Gimnázium nyelvoktatás?

Figyelt kérdés

A gyerekem jövő évtől a dráma tagozatra fog járni, és azt tudom, hogy második nyelvként a németet haladó szintről lehet folytatni (8 évig tanult németet az általánosban). Milyen a német oktatás, milyenek a német tanárok a Vörösmartyban? C1-ig el lehet jutni 4. év végére?

És milyen az angol oktatás? Ha jól tudom, mindenkinek az lesz az első nyelv. Közép/felső fokot sokan letesznek a diákok közül a 4 év alatt angolból?

(Tisztában vagyok vele egyébként, hogy a Vörösmarty nem igazán nyelvi profilú suli, de azért jó lenne, ha nyelvből is eljutna egy komolyabb szintre...)


Köszönöm az oda járó diákok vagy szüleik válaszát:-)



2018. ápr. 2. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát őszintén nem a nyelv a Vörösmaety erőssége, heti 3 óra van egyik és másik nyelvből is, ez azért nem sok. 11-től fel lehet venni ugye fakultációkat,ott lehet plusz nyelvórához jutni. Nem ismerem a statisztikákat, de nem hiszem, hogy felsőfokút túl sokan tesznek le. Persze sok múlik azon is otthon mennyit tesz hozzá tanulásban, de igazából a középfokú illetve emelt érettségi a cél én úgy érzékelem, nem a felsőfokú. Bár az én gyerekem angolos.
2018. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2018. ápr. 3. 16:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen, ha van kérdésed írj nyugodtan.
2018. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!