Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha végzősként megbukok matekbó...

Ha végzősként megbukok matekból a többi tárgyból érettségizhetek?

Figyelt kérdés

Tehát, ha középsuli utolsó év végén megbukok matekból, akkor csak abból a tárgyból nem érettségizhetek tavasszal vagy semmi másból sem? Mindkét variációt olvastam a neten és nem tudom melyik az igaz...


Vicc az, hogy minden másból, ami lényeges tárgy 4-5 körül vagyok, matekból meg kb 1,3-as átlaggal fogom zárni az évet.


2018. ápr. 6. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha ennyire rossz vagy matekból ez gondolom nem újdonság. Van aki megteheti hogy jár tanárhoz van aki nem ha megteheted járj. Sajnos ha nem teljesíted az évet matematikából nem mehetsz érettségizni, semmilyen tárgyból sem. Ha az érettségin buknál meg akkor kellene újra pótolnod majd ősszel. Ilyenkor pótvizsga augusztusban és majd az őszi érettségi során lehet próbálkozni, ha meg van a pótvizsga ha nincs sajnos évet kell ismételni. Ha ennyire nem megy a matek gondolom ez nem új dolog fel kellett volna magad mentetni és inkább valami másik tárgyból érettségizni. Tudom hogy ez nem megoldás sokan azt gondolják de ha a tovább tanulásodhoz egyáltalán nem kell akkor ez lett volna a jó megoldás. Az évnek még nincs vége van 3 hét próbálj meg valamit a tanárodnál hátha.
2018. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Elméletileg mehetsz mindenből érettségizni kivéve matekból.

Na de igazából nem tudom hogy ilyenkor mi van érdemes megkérdezni az osztályfőnököt.

Egyik volt osztálytársam azt hiszem így érettségizett velünk. Egy tárgya nem lett meg a többiből eljött.

2018. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Max előrehozott érettségit tehetsz pár tantárgyból. Még csak április eleje van, húzz bele, keress magántanárt, vagy vannak jó weboldalak (pl. mateking.hu)
2018. ápr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
70%

Már kellett jelentkeznetek érettségire december-január hónapban. Vannak különböző típusú érettségik:

Rendes - 12. évet befejezed és után leérettségizel

Előrehozott - pl.:11-ben informatikából mész érettségire

Szintemelő - csináltál egy középszintű érettségit, és most emelt szintre mész

Ismétlő - Valamelyik tárgyból érettségiztél, mondjuk töri csak 4-es, de neked 5-ös kell

Javító - Valamelyik tárgyból voltál érettségizni, de nem kaptad meg a 2-est


Szóval, ha megbuksz matekból, akkor a rendes érettségid, "átváltozik" előrehozott érettségire. Matekból nem mész érettségizni, de a többi tárgyból előrehozott vizsgát teszel.


Vége az érettségi időszaknak, kapsz egy papírt, hogy van ezekből a tárgyakból előrehozott vizsgád, de nem kapsz bizonyítványt.

Nyáron felkészülsz a matek pótvizsgára.

Eljön az augusztus elmész a pótvizsgára.


a) átmész a pótvizsgán, ekkor jelentkezel az október-novemberi érettségi vizsgára, és ott szerzel a matek érettségin egy 2-est, ekkor kiadják az érettségi bizonyítványt és vége


b) Ez a rosszabb. Megbuksz a pótvizsgán. Csak matekból be kell járnod egész évben a suliba és kell szerezned minimum 2-est év végi jegyet, ha meg van akkor jöhet az érettségi stb.

2018. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!